Kaş Gezi Rehberi, Kaş Gezisi | TatildeKirala

13 Nisan 2022

Kaş Adı Nereden Geliyor?

Bilinen en eski adı Habessos olan Kaş’ın antik dönemdeki adı Antiphellos’tur. Cumhuriyet döneminde yer isimlerinin değişmesi ile Kaş ismini almıştır. Bunun nedenleri arasında şeklinin kaşa benzemesi ve karşısındaki Meis adasının göz anlamına gelmesidir.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş’a en yakın iki havalimanı,  Antalya Havalimanı ve Muğla Dalaman Havalimanı. Kaş ile Dalaman Havalimanı arasındaki uzaklık 148 kilometre. Dalaman Havalimanı’ndan arabayla 2 saat 15 dakika gibi bir sürede Kaş’a varabiliyorsunuz. Dalaman Havalimanı’ndan araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kaş ile Antalya Havalimanı arasındaki mesafe ise 202 kilometre. Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a gelmek arabayla yaklaşık 3 saat sürüyor. Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a araç kiralayarak gidebilirsiniz. Kaş’ın merkezinde Kaş Otogarı bulunuyor. Kaş’a direk sefer düzenleyen otobüs firmalarından bilet alarak da Kaş’a gelebiliyorsunuz.  Antalya Şehir Otogarı ile Kaş arası ise 189 km. Kaş’a bir diğer ulaşım yolu ise kendi özel aracınızla gitmek. Kaş ile bazı şehir uzaklıkları şöyle:

  • Kaş-İstanbul arası 840 km. yaklaşık 10 saat sürüyor.
  • Kaş-Ankara arası 678 km. yaklaşık 8 saat 20 dakika sürüyor.
  • Kaş-Eskişehir arası 559 km. yaklaşık 7 saat sürüyor.
  • Kaş-İzmir arası 438 km. yaklaşık 5 buçuk saat sürüyor.
  • Kaş-Konya arası 494 km. yaklaşık 7 saat sürüyor.
  • Kaş-Bursa arası 690 km. yaklaşık 8 buçuk saat sürüyor.
  • Kaş-Burdur arası 267 km. yaklaşık 3 buçuk saat sürüyor.
  • Kaş-Antalya arası 188 km. yaklaşık 3 saat sürüyor.

Kaş Plajları, Kaş ve Çevresinde Denize Girilebilecek Yerler

Ünlü tarihçi Heredot Kaş için şöyle demiş: “Yıldızların dünyaya en yakın gözüktüğü yer.” Milattan Önce 4. Yüzyıldan itibaren Likyalıların etrafına şehir devletleri kurduğu Kaş, günümüzde de yerli ve yabancı turistler için vazgeçilmez bir tatil merkezi.  Sahil uzunluğu yaklaşık 70 kilometre olan, plajları, denizi, her bir tarafında saklı bir hazine gibi keşfedilmeyi bekleyen koyları, şirin mi şirin köyleri, toprakların altından fışkıran antik kentleri ile Kaş bu defa sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyordur kim bilir? Tatil planlarınız arasında Kaş yer alıyorsa ya da bir gün olurda yolunuz düşerse Patara’ya, Kalkan’a, bu yazımız sizler için. Kaş günlük kiralık dairenizde kaldığınız süre boyunca Kaş’ta ne yapılır, Kaş görülecek yerleri nelerdir, Kaş’ta nerelerde denize girebiliriz, Kaş’ta nereleri gezebiliriz? gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık.

Küçükçakıl Plajı

Küçükçakıl Plajı, Kaş’ın merkezinde küçük bir plaj. Hatta o kadar küçük ki, buraya geldiğinizde “Eee hani plaj nerede abi?” bile diyebilirsiniz. Hâliyle burasının kalabalık olması için öyle çok kişinin gelmesine gerek kalmıyor. Özellikle yaz aylarında plaj bir anda dolabiliyor. Öyle bir durumla karşılaşırsanız buraya yalnızca 1 km uzaklıktaki Büyükçakıl Plajı’na gidebilirsiniz. Küçükçakıl plajı, çakıl taşlarından oluşuyor. Yaz’ın en sıcak günlerinde dahi sizi serinletecek bir denizi bulunuyor.

Büyükçakıl Plajı

Adının hakkını sonuna kadar veren Büyükçakıl Plajı, Kaş ilçe merkezinin 1.5 km. kadar güneyinde kalıyor. Kaş merkezinden İster arabayla isterse yürüyerek gidebilirsiniz. Denizin dibi de plajı gibi çakıl taşlarından oluşuyor. Plajdaki şemsiye ve şezlonglar, buradaki işletmelere ait. Bu işletmelerden bir şeyler yiyip içerek şezlong ve şemsiyelerden de ücretsiz yararlanabilirsiniz. Ayaklarınızın acımaması için deniz ayakkabısı giymenizi kesinlikle öneririz. 

Büyükçakıl Plajı’nın suyu genelde serin ve temiz oluyor. Plaj, iki dağ yamacı arasında kalıyor. Çok güzel bir temiz havaya ve manzaraya sahip. Burada dalgaların çakıl taşlarına vurduğunda çıkan seda, tatiliniz bitip de iş yerinize ve evinize tekrar döndüğünüzde uzunca bir müddet kulaklarınızdan çıkmayacak cinsten. Size önerimiz dalgaların tam kıyıya vurduğu o an var ya, işte o anı videoya alın, Instagram hesabınızdan paylaşın ve sıkıldıkça galerinizden açıp izleyin. İşyerinde bunu yaparken patronunuza yakalanmayın. Patron sizseniz zaten sorun yok. Büyükçakıl Plajı’na gündüz güneşlenmek ve denize girmek için gelebileceğiniz gibi akşamları da buradaki restoranlardan yemek yemek için gelebilirsiniz. Dalgaların sesi eşliğinde yenen akşam yemekleri bir hayli keyifli oluyor.

Akçagerme Plajı

Kaş merkezinden 3 km kadar kuzeye gidildiğinde Mavi Bayraklı Akçagerme Plajı’na ulaşılıyor. Akçagerme Plajı da Küçükçakıl ve Büyükçakıl plajları gibi çakıl taşlarından oluşuyor. Ancaj deniz suyu  diğer iki plajla kıyaslanacak olursa daha sıcak. O plajlar size fazla serin gelecek olursa, burayı tercih edebilirsiniz. Akçagerme’nin kolay kolay derinleşmeyen sığ bir denizi var. Bu yönüyle çocuklu aileleri ve yüzme konusunda kendine çok güveni olmayanların gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri bir plaj. Akçagerme Plajı, Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kontrol ediliyor. Lisenin öğrencileri bir yandan buradaki turistlere hizmet ederken bir yandan da meslek öğreniyorlar. Plajın içerinde bir aquapark bulunuyor. Plajda şezlong, şemsiye kiralama ücretleri 5-10 TL gibi sembolik ücretler olup, okula katkı sağlıyor.

Hidayet Koyu ve Plajı

Kaş merkezine yaklaşık 3 km. uzaklıkta, Çukurbağ Yarımadası üzerinde Hidayet Koyu Plajı bulunuyor. Kaş merkeze yakın denize girilebilecek yerler arasında aklınızda bulunması gereken bir yer Hidayet Koyu. Özel bir işletmenin kontrolündeki Hidayet Koyu’nda şezlong ve şemsiye kiralayabilir, ücretli otoparkını kullanabilirsiniz.

Limanağzı Koyu ve Plajı

Kaş merkezine tekne ile yaklaşık 25-30 dakikada varabileceğiniz Limanağzı Koyu’nda denize girebilirsiniz. Buraya arabayla da ulaşım mümkünse de, yol çok engebeli. O yüzden tekne yolculuğunu kesinlikle öneririz.

Mavi’nin 50 Tonu: Kaputaş Plajı

Denizin içinden çıkan doğal kaynak suyunun verdiği turkuaz rengiyle ünlü olan Kaputaş Plajı, Kaş’a 25 km. uzaklıktaki Kalkan mahallesinde yer alıyor. Kaputaş Plajı’na ister Kaş merkezden isterse Kalkan’dan karayoluyla ulaşabiliyorsunuz. Plaja 187 basamaklı bir merdivenden inerek varıyorsunuz. Neyse ki bu yolculuğun sonunda sizi Kaputaş’ın serin suları bekliyor. Kaputaş Plajı, Kaş Belediyesi tarafından işletiliyor. 15 TL gibi bir ücret ödeyerek şezlong kiralayabiliyorsunuz. Kendi şemsiye ve şezlongunuzu da getirebiliyorsunuz. Tabii kendi şemsiye ve şezlongunuzu getirmeyi düşünürken, 187 basamaklı merdivenden inip çıkacağınızı aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Plaja girmek için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Otopark da ücretli değil ancak park alanı biraz kısıtlı olduğundan sıkıntı yaşama ihtimaliniz var. Sabah erken saatlerde gelmek iyi bir fikir olabilir. Plaj çakıl ve kum karışımından oluşuyor. Denizin sığ kısımlarında turkuaz olan mavi, derinlere gidildikçe koyu bir hâl alıyor. Kaputaş denizinin, tatil albümünüz için muhteşem bir manzara sunduğu tartışılmaz. Haydi bakalım gelsin like’lar! Kalkan merkezi ile Kaputaş Plajı arasında yaklaşık 5 km’lik bir mesafe bulunuyor. Arabayla 5-6 dakikada Kalkan’dan Kaputaş Plajı’na gelebiliyorsunuz. Kaş merkezi ile plajın arasındaki mesafe ise 20 km. civarı. Bu mesafede arabayla 20 dakika gibi bir sürede alınabiliyor.

Patara Antik Kenti’ni Gezin

Likya Birliği’nin başkenti olan ve Antik Çağ’ın en önemli kentlerinden Patara, mutlaka görülmesi gereken tarihi bir yer. Kaş ilçe merkezine 42 km., Kalkan’a 18 km. uzaklıkta olan Patara Antik Kenti, Gelemiş Köyü’ne 5 dakikalık bir araç mesafesinde bulunuyor. Patara Antik Kenti’ne giriş ücretli. Müze Kart’la da girebiliyorsunuz. Helenistik dönemde inşa edilen Meclis Binası ve Antik Tiyatro’nun yanı sıra Modestus Zafer Takı’nı görebilirsiniz. Mezarı ve kilisesi Demre‘de bulunan namı diğer Noel Baba, St. Nicholaos’un da Patara’da dünyaya geldiği düşünülüyor. Patara Antik Kenti’ne güneşin en tepede olduğu saatlerde gitmemenizi öneririz. Spor ayakkabı giymeyi, şapka takmayı ve yanınıza su almayı da unutmayın.

Patara Plajı’nda Kum ve Güneş Keyfi

12 km. uzunluğundaki Patara Plajı, güneşlenmek ve denize girmek için muazzam bir plaj. Patara’nın plajı ince ve yumuşacık kum taneciklerinden oluşuyor. Kıyılardan gerilere doğru yürüdükçe kum yığınları Patara Kum Tepelerini oluşturmuş durumda ve burası filmlerde gördüğümüz çölleri anımsatıyor. Patara’nın ılık ve sığ bir denizi var. Kolay kolay derinleşmiyor. Plaj kumu yumuşak olduğu için havlunuzu serip güneşlenmek de çok keyifli oluyor.

Kaş Tatilinde Neler Yapılır?

Simena Antik Kenti’ni (Kale Köyü) Görün

Kaş’a 35.5 km. uzaklıkta, M.Ö 4. Yüzyılda Likyalıların küçük bir kıyı kenti olan Simena Antik Kenti (Kale Köyü) bulunuyor. Buraya arabayla gelebileceğiniz gibi dilerseniz tekne turu ile de gelebilirsiniz.  Simena Kalesi’ne çıkacak olursanız muhteşem bir Kekova manzarasının sizi beklediğine emin olabilirsiniz. Umarız tekne turu esnasında, çektiğiniz fotoğrafları Instagram’a yükleyeceğiz diye şarjınızı bitirmemişsinizdir. Likya şehirlerinin en küçük tiyatrosu olan 7 oturma sıralı, 300 kişi kapasiteli tiyatro, su sarnıçları, kaya mezarları, üzerinde Likya yazısı bulunan lahitler Simena Antik Kenti’nde göreceğiniz eserler arasında yer alıyor. Ayrıca hatırlatalım, Kale Köyü’nün ev yapımı dondurmaları meşhurdur. Kale Köy dondurmalarının tadına bakmadan gezinizi sonlandırmayın.

Uzunçarşı’da Dolaşın

Kaş’ta hediyelik eşyaların, otantik ürünlerin, el yapımı eserlerin satıldığı ve sergilendiği çok güzel bir çarşı var: Uzunçarşı. Burası Arnavut kaldırımlı, etrafı begonvillerle sarılmış, yokuş yukarı çıkılan dar bir sokak. Hiç alışveriş yapmasanız da sadece gezmesi bile çok keyifli bir mekan. Yokuş yukarı çıkarken bir taraftaki dönüşünüzde diğer taraftaki atölye ve dükkanları gezebilirsiniz. Takıcılar, gümüşçüler, halı ve kilimciler, tablolar, ressamlar, dericiler, porselenciler kısaca görülmeye değer pek çok özgün ve butik dükkan bulunuyor. Uzunçarşı’nın bittiği yerde M.Ö 4. Yüzyıla ait olduğu sanılan Kral Mezarı sizi bekliyor. Kaş, alışveriş gibi günlük bir aktivite sırasında bile tarihsel zenginliğini karşınıza çıkarıyor.

Mavi Mağara’da Mağara Dalışı Yapın

Kaş’a 18, Kaputaş Plajı’na ise  km. uzaklıkta yer alan Mavi Mağara, 50 m. uzunluğu, 40 m. genişliği ve 15 m. yüksekliğiyle Kaş’ta mağara dalışı yapabileceğiniz yerlerden biri. Mağaranın dehlizlerinden içeri mavi ışık hüzmeleri giriyor. Mavi Mağara adı bu özelliğinden geliyor. Dalış yaptığınız döneme göre karideslere rastlayabiliyorsunuz.

Likya Yolu’nda Yürüyüş Yapın

Fethiye Ölüdeniz’den başlayan Likya Yolu, Antalya’ya 27 km. mesafedeki Geyikbayırı’nda sonlanıyor. Yolun tamamı 535 km. uzunluğunda. Likya Yolu yürüyüşüne katılan yürüyüşçüler, Likya uygarlığının yaşandığı şehir devletlerinden geçiyor. Yani hem tarih hem de bir doğa yürüyüşü bekliyor macera severler yolcuları. Yolculuk süresince Likyalıların şu şehir devletlerinden geçiliyor: Idyros, Phaelis, Korykos, Olympos, Posidarisus, Melanippe, Gagai, Phoinikos, Andriake, Simena, Teimussa, Aperlai, Antiphellos, Kalamaki, Phoinike, Patara, Pydnai, Arymnessos, Kalabantia, Karmlessos, Telmessos, Krya, Lissa ve Lydai.

Tamam da, Kim Bu Likyalılar?

Öncelikle şunu belirtelim, Likya bir devletin adı değil. Yani tarihte kurulmuş bir Likya Devleti bulunmuyor. Yalnız Likyalıların kurduğu bir Likya Birliği var. Likyalılar, M.Ö 1. yüzyılın ortalarında 23 şehir devletinin biraraya gelmesiyle Likya Birliği’ni kuruyorlar. Patara bu birliğin başkenti oluyor. Likyalıların kurduğu birlik tarihteki ilk demokratik birlik olarak görülüyor. Hatta 1787 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin anayasası oluşturulurken Likya Birliği’ni model aldığı söyleniyor.

Kaş Mutfağı/ Kaş’ta Ne Yenir?

Kaş! Antalya’nın eşsiz, uçsuz, bucaksız güzellikleri ile iç içe tatil beldesi. Kaş sadece bizim ülkemizce değil tüm dünya tarafından bilinen ve hayran olunan bir yerdir. Kaş özellikle dünyanın önemli dalış noktalarından biri olduğu için her yerden turistin tercih ettiği bir bölge. Ve bu cennetin binlerce yıllık tarihsel yapısı da ayrı hayran olunası diğer bir özelliği… Diğer tatil beldelerine nazaran Kaş’ta her şey dahil tatil anlayışı yok. Burada daha çok butik otellerin, kahvaltı mekanlarının, eğlence mekanlarının keyfini çıkaracağınız bir yer. Bu güzelliği ve farklılığı Kaş’a her yıl binlerce yabancı turistin mevsim ayırt etmeksizin akın etmesine sebep oluyor.

Özellikle son yıllarda şehirlerin gürültüsü, kalabalıklaşması, iş stresi duygularımızın körelmesine mutsuz olmamıza ve sürekli agresif olmamıza sebep oluyor. Bu gibi duygulardan uzaklaşmak ve hayatın telaşına kapılmış bedenimizin huzur bulacağı tatlı bir Akdeniz kasabası Kaş’ta gezilmesi gereken ve gidilmesi gereken mekanları sizler için derledik. O halde gelin hep birlikte Kaş’taki lezzet duraklarına bir göz atalım…

Nereid Meyhanesi

Kaş’taki en çok sevilen meze ve deniz mahsullerinin olduğu adeta bir keyifhanesi diyebileceğimiz bir mekan. Mavi beyaz renklere sahip Ege’nin lezzetleri ile dolu otantik bir rum evi.

Bi Lokma

Anne ve kızın işlettiği günün üç öğünü yemek yiyebileceğiniz sıcak aile ortamının olduğu ve ev yemeklerini özlediğiniz bir restoran. Fiyatları Kaş standartlarında ve samimi bir ortam.

Sarpedon’s Burger

Mekanın tasarımı ve ambiansı ile diğer büyük şehirlerdeki rakiplerini aratmamakla kalmıyor bu burgerci hamburgeri çok iyi yapıyor. Sadece bir hamburgerci değil aynı zamanda yerli, yabancı içki çeşitliliği ile de oldukça tercih edilen bir mekan. Köftesi de oldukça lezzetli. Kaş’a gidip de canı hamburger çekenlerin uğraması gereken bir restoran.

Kaş’ta Gece Hayatı/ Eğlenilecek Yerler

Kaş’ta birçok bar, meyhane ve eğlence mekanları bulunmaktır. Özellikle Uzun Çarşı çevresinde bulunan mekanlarda müziğin tadını çıkartabilir ve eğlenceye doyabilirsiniz.

Hideaway Bar Cafe

Keyifli ve kaliteli bir mekan. Caz havasında müzikleri ve bahçesi ile misafirlerine keyifli vakit geçirtiyor. Arkadaşlarınız ve aileniz ile rahatlıkla gidebileceğiz güzel bir mekan. Kokteyleri de çok lezzetli.

DeJaVu

Kaş’a daha önceden gelenler bilir Dejavu gün batımı izlemek için en ideal mekanlardan biridir. Yıllardır kaliteli tarzı ve sundukları kaliteli hizmet ile terasının barında oturup Meis manzarası karşısında güneşi batırmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kaşa geldiğinizde mutlaka bir gün güneşi burada batırmadan dönmeyin.

DRY PUB Eat & Drink

Sabah erken saatte kalkıp denize girmeden ya da dalışa geçmeden önce soğuk sandviçin, yanında taze sıkılmış bir meyve suyu… Akşam üzeri palmiyelerin altında sıcak soğuk kahve çeşitlerinden yudumlamak harika olmaz mıydı?

Old House Bar

Blues’un adresi… Kaş’ın en eski barı olur. Duvarları ise her gelen müşterisinin hatıra notlarıyla dekore edilmiş. Old House Bar yaz-kış açık olan nadir mekanlardan. Kaş’a yerleşmiş yabancı uyruklu kişilerin müdavimi olduğu bu mekan bir English Pub havasında. Uzun Çarşının girişinde olan mekan oturduğunuzda bütün meydandaki hareketliliği izleyebileceğiniz bir mekan.

Mavi Bar

Bu bar adeta Kaş’ın simgelerinden biri. Harika bir gün sonunda içkinizi keyifle yudumlayacağınız bir mekan.

Kaş’ta Gezilecek Tarihi/ Turistik Yerler

Autiphellos Antik Kenti Tiyatrosu

Kaş’ın antik çağdaki adı olan Autiphellos, Kaş’ta denize karşı manzarasıyla Autiphellos Antik Tiyatrosuna da ismini vermiş. Antik tiyatronun denize karşı manzarası Kaş’a gelince görmeye değer yerlerden biri ve çevrede de antik çağdan kalma mezar, lahit kalıntılarını da görme imkanı bulabilirsiniz.

Xanthos Antik Kenti

Antik çağda Likya’nın en büyük ve önemli idari merkezi olan Xanthos Antik Kenti, 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini almıştır Persler tarafından M.Ö. 545 senesinde kuşatılıncaya kadar Likyalılarda olan Antik Kent, Perslerin egemenliğinden 100 yıl kadar sonra da yanmış ve beraberinde yeniden inşa edilmiştir. Yeniden inşa edildiğinde Likya Birliği’nin başkenti olmuş ancak tarihte Romalılar ve Arap egemenliğinde dönemlere şahit olmuştur.

Noel Baba Kilisesi

Noel Baba’nın ölümünden sonra inşa edilmiş olan Noel Baba Kilisesi Antalya Demre’de bulunuyor. Kilisenin Bizanslılar döneminde yapıldığı ve inşasının uzun yıllar aldığı biliniyor. Yapılan kazılarda bulunan eserler müzede sergileniyor.

Kyaneai Antik Kenti

Koyu Mavi anlamında olan Kyaneai, Likya’nın en zengin kentlerinden biri olarak biliniyor. Kyaneai Antik Kenti’nde tiyatro, surlar, su sarnıçlarından kalıntıları görebilirsiniz.

Aperlai Antik Kenti

Kaş – Kekova arasında bulunan Aperlai Antik Kentine denizden ulaşım vardır bu nedenle tekne turlarının sevilen mola noktalarındandır. Liman kenti örneği olan Aperlai adının anlamı da “Akarsu Boğazı” olarak biliniyor.

Kaş’ta Kültür ve Sanat

Kaş turistik ve cazibe merkezi bir ilçedir. Bu yüzden de yıl boyunca birçok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapar.

Kaş Likya Kültür ve Sanat Festivali (Temmuz)

Kaş Kültür, Sanat ve Panayır Festivali (Ağustos)

Likya Seyirlik Oyunlar, Tiyatro Festivali (Ekim)

Noel Baba Şenlikleri (Aralık)

Kaş’ta Nerede Kalınır? Kaş’ta Villa Kiralayabileceğiniz 3 Lokasyon

Kalkan Villa Kiralama 

Kaş’ın batısında bulunur ve etkileyici deniziyle küçük bir kasabadır. Daha sakin bir tatil isterseniz Kalkan’da konaklayabilir ve Akdeniz’in tadını çıkarabilirsiniz.Yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil yerlerinden biri olan Kalkan hakkında daha fazla bilgi için detaylı Kalkan Gezi Rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Kaş İslamlar’da Villa Kiralama

İslamlar, yaz tatili için gözde konumlardandır. Villa da tatil yapmak isteyenler için özel olarak dizayn edilen İslamlar kiralık villa konutlar, tatilcilere büyük konfor ve keyifli bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Ailenizle, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle dolu dolu bir yaz tatili geçirmek için en beğendiğiniz villayı Tatildekirala.com üzerinden kiralayabilir ve hem hesaplı hem konforlu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

İslamlar Köyü Gezilecek Yerler

Eğer hala konaklayacağınız yere karar veremediyseniz İslamlar köyü gezilecek yerler listesini görmenizde fayda var. Yalnızca deniz tatili değil doğa tatili yapmak isteyenlerin de tercihi olan İslamlar köyü Akdeniz’in en güzel coğrafyalarından birine sahiptir. Tamamen doğa içerisinde yer alan İslamlar’da pek çok plaja da kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz İslamlar köyü kiralık villa seçiminizi havuzlu alternatiflerden yana kullanabilir ve böylece deniz gitmek istemediğiniz günlerde havuzda da zaman geçirebilirsiniz. İslamlar köyüne gittiğinizde doğa yürüyüşleri yapabilir, Akdeniz’in ılık sularında yüzebileceğiniz plajlarını keşfedebilir, Rum su değirmenleri çevresinde dolaşabilir, kaya işlemeli mezar ve lahitleri ziyaret edebilir, Akdeniz’in en güzel manzaralarını yüksek noktalardan izleyebilirsiniz.

İslamlar Köyü’nde Ne Yenir?

Antalya İslamlar köyü villa kiralamadan önce o noktada gezilecek yerler ve yenilecek lezzetleri de keşfedebilirsiniz. İslamlar köyüne gittiğiniz zaman yemek yiyebileceğiniz çok sayıda lokanta bulunduğunu öncelikle hatırlatalım. İslamlar köyüne özgü yöresel otlarla hazırlanmış zeytinyağlılar, yine bu otlar ve yöresel peynirler kullanılarak yapılan el açması gözlemeler mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden. Belde de bulunan köy pazarlarında halkın kendi yetiştirdikleri sebze ve meyveler, yöresel otlar satışa sunulmaktadır. Bu organik ürünlerle birbirinden leziz yemekler hazırlayabilirsiniz. Bu pazarlardan sebze ve meyve alışverişinizi yaparak, kiraladığınız villanın mutfağında kendi yemeklerinizi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Böylece yeme-içme masraflarını çok daha azaltmış olursunuz. Villada tatil yapmanın sağladığı en önemli avantajlardan biri de budur.

İslamlar Köyü Villa Kiralama Fiyatları

İslamlar villa kiralama araştırmalarında en çok merak edilen konulardan biri de fiyat konusudur. İslamlar villa kiralama fiyatları; villanın bulunduğu konuma, manzarasına, oda sayısına, havuzunun bulunup bulunmamasına ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Tatildekirala.com ile aradığınız İslamlar kiralık villalarını en uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

Kaş Gelemiş’te Villa Kiralama

Kaş kiralık villa denildiğinde akla gelen ilk noktalardan olan Gelemiş, villa tatili yapmak için son dönemlerde sıklıkla tercih edilen noktalardan biri olmuştur. Sakin ve gözlerden uzak konumu ile hem muhafazakar ailelerin hem de balayı çiftlerinin rahatlıkla tercih edebileceği Gelemiş villaları, uygun fiyat avantajıyla da tercih sebebi olmaktadır. Gelemiş, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir mahallenin adıdır. Antik Patara harabelerinin ve ünlü Patara plajının yakınında kurulu olan Gelemiş, bu anlamda gezi rotalarıyla da büyük beğeni toplamaktadır.

Gelemiş Yakınlarında Bulunan Gezi Rotaları

Gelemiş, hem yakın çevresinde bulunan plajları hem de antik harabeleri ile gezi anlamında pek çok seçenek sunan bir rota. Antik Patara harabelerinin yakınında bulunan Gelemiş’e geldiğinizde bu harabeleri görme şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca eşsiz Patara Plajı da Gelemiş yakınında bulunmaktadır. Kaş’ta bulunan pek çok gezi rotasına da Gelemiş üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Kaş’ta görmeniz gereken yerlerden bazıları ise; Kral Lahiti ve mezarlar, Uzun Çarşı, Patara Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Batıkşehir, Kaleköy ve Saklıkent Kanyonu gibi yerlerdir. Gelemiş’ten araçla tüm bu yerleri gezmeye gidebilirsiniz.

Gelemiş Villaları ve Özellikleri

Patara, Gelemiş’e yakın bir konumda olduğu için Patara villaları ve Gelemiş villaları genellikle aynı noktalar üzerinde yer almaktadır. Gelemiş villaları, farklı tatil grupları için farklı özelliklere sahip bulunmaktadır. Daha geniş metrekaredeki Gelemiş villaları, plaja yakın Gelemiş villaları, havuzlu Gelemiş villaları ve özel bahçeli Gelemiş villaları bunlardan bazılarıdır. <strong>Gelemiş villa kiralamak</strong> isteyen çocuklu aileler genellikle bahçeli ve havuzlu Gelemiş villalarını tercih etmektedirler. Havuzlu villalar sayesinde, plaja gidemediğiniz günlerde bile serinleyebilirsiniz. Ayrıca bahçe içinde çocukların rahatça oyun oynayabilmesi için de bahçeli villalar ideal seçeneklerdir.

Gelemiş Villa Kiralama Fiyatları

Villa tatili, konforlu olmasının yanı sıra; uygun maliyetli olması sebebiyle de tercih edilmektedir. Bu yüzden villa kiralayacak tatilciler, öncelikle fiyat araştırması yapmaktadırlar. Tatildekirala.com, en uygun fiyatlı villa kiralama seçeneklerini sizlerle buluşturduğundan sizi bu zahmetten kurtarır. Böylece bütçenize en uygun villayı kolayca kiralama şansı elde edebilirsiniz. Özellikle kalabalık arkadaş grubunuz ya da ailenizle bir tatil yapmayı planlıyorsanız geniş ve çok odalı bir villa seçimi yaparak bütçeyi paylaşabilir bu sayede uygun fiyata ev konforunda bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Üzümlü Villa Kiralama

Deniz ve doğa manzarasını bir arada sunan Üzümlü, yaz tatillerinin vazgeçilmez noktalarından biridir. Evinizin konforunda bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlayacak olan Üzümlü kiralık villaları; kalabalık arkadaş grupları, geniş aileler ve romantik bir tatil geçirmek isteyen çiftlerin tercihi olmaktadır. Plaja yakın ya da daha uzak ve gözlerden uzak konumlarda bulunan Üzümlü villaları, her tatil arayışına yanıt vermektedir.

Üzümlü’de Gezilecek Yerler

Üzümlü villa kiralamadan önce buradaki gezilecek yer rotalarına da hakim olmayı tercih edebilirsiniz. Zira balayı çiftlerinden muhafazakar ailelere kadar pek çok tatil arzusuna yanıt veren Üzümlü, doğası ve gezilecek yerleriyle de tercih sebebi olmaktadır. Üzümlü gezilecek yerler denildiğinde ilk olarak akıllara muhteşem doğaya sahip konumu geliyor. Üzümlü, doğa yürüyüşleri için ideal bir rota. Bunun yanı sıra; Üzümlü çevresinde gezebileceğiniz yerlerden bazıları; Kalkan kent merkezi, Kalkan plajları, İslamlar Köyü, tarihi Likya lahitleri çevresidir. Tüm bu rotalar arasında bol bol manzaraya şahitlik edebileceğiniz Üzümlü Köyü’ne D400 karayolu aracılığıyla öncelikle Kalkan’a, buradan Kalkan kent merkezine girmeden, ormana doğru giden yolu takip ederek ulaşabilmeniz mümkündür.

Üzümlü Villa Konumları

Üzümlü’de bulunan villaların konumları plaja yakın olanlar ve plaja daha uzak olanlar şeklinde kategorize edilebilir. Eğer her gün denize girmeyi düşünüyorsanız plaja yakın konumdaki Üzümlü villalarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra; Üzümlü villa kiralamak isteyenler için özel havuzlu alternatifler de bulunmaktadır. Bu sayede plaja inmeden de serinleyebilirsiniz. Havuzlu villalar özellikle çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda havuzlu villa seçenekleri muhafazakar aileler için de idealdir. Çevresi kapalı olan havuzlu villalar, muhafazakar ailelerin konforlu bir şekilde tatil yapabilmelerine olanak sağlar. Plaja uzak konumdaki Üzümlü kiralık villalar daha sakin ve gözlerden uzak bir alan sunduğu için hem muhafazakar aileler hem de balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir.

Üzümlü Villa Kiralama Fiyatları

Pek çok kimse villa tatilini daha uygun maliyetli olduğu için tercih etmektedir. Villa tatili, pek çok otel tatiline göre daha hesaplı ve konforludur. Eğer siz de ev rahatlığında tatil deneyimi arıyorsanız Üzümlü villalarını inceleyebilirsiniz. En uygun fiyatlarla villa kiralamak isteyenler için Tatildekirala.com doğru bir adrestir. Sitemiz üzerinden rotanız her neresi olursa olsun en iyi fiyatlarla villa kiralama şansı elde edebilirsiniz.