Balayı Tatiliniz İçin En İyi Seçenek: Balayı Villaları

22 Ekim 2020

Balayı tatili için villa kiralama hizmeti, giderek daha fazla popüler hale geliyor. En iyi balayı villaları arayışı da artıyor. Zira, balayı çiftleri en iyi hizmeti almayı önemsiyor. Balayı için villaları arayışında dikkat edilmesi gerekenleri paylaşarak balayı tatili planlama sürecini kolay kılmak istedik. Seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler, en iyi balayı rotaları, balayı kiralık villa fiyatları, muhafazakar balayı konaklama seçenekleri gibi konu başlıklarında aradıklarınızın yanıtları burada!

1. Balayı Tatili Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Balayı çiftleri için kusursuz bir tatil, anılarda yer edecek bu özel günler için büyük önem taşır. Çiftler, balayı tatili planları yaparken titizlenirler ve büyük bir özen gösterirler. Aynı özeni balayı tatili sunan balayı otelinde, balayı pansiyonunda ya da balayı villasında da görmek isterler. Balayı otelleri, kiralık balayı villaları da bu anlayışla hizmet sunmaya odaklanıyor. Diğer yandan ülke genelinde çok sayıda konaklama seçeneği var. Ancak her balayı tatili işletmesi, çiftlerin hayallerindeki balayını sunamayabilir. Peki, balayı tatili için yer seçerken nelere dikkat etmeli? Romantik balayı için olmazsa olmaz detaylar ve kaliteli bir tatil için doğru tercih yapmak üzere yardımcı olacak birkaç ipucu verelim…

  • Konaklama Türü Seçin!

Tatil genelinde ve balayı tatili özelinde dev alanlara kurulu tatil köyleri, oteller, pansiyonlar ve villa veya kiralık ev seçenekleri gibi oldukça farklı konaklama türleri var. Kampları da ekleyebileceğimiz konaklama türleri listesinden sizin hayallerinize ve şartlarınıza uygun olanı belirlemelisiniz. Örneğin her şey dahil otellerde her ihtiyacınızı karşılayacak bir konfor bulurken size özel olmaktan uzak bir tatil yapabilirsiniz. Pansiyonlar her ihtiyacı tek yerde sunamama dezavantajını, daha özgürce bölgeyi keşfetme avantajına çevirse de her balayı çifti için uygun olmayabilir. Balayına villa kiralamak da çok popüler bir seçenek. Burada da sizin beklentilerini karşılayacak özelliklere sahip bir kiralık balayı villası bulmanız ve bütçenizi gözden geçirmeniz iki ana kriter olarak öne çıkıyor. Özetle; önce, nasıl bir balayı konaklaması istediğinizi düşünün!

  • Nerede Tatil Yapmak İstediğinizi Belirleyin!

Ülkemiz, gerçekten hemen her bölgesiyle çok özel ve etkileyici. Bazı yerler deniz tatili açısından popüler olsa da Kapadokya gibi çok romantik tatil adresleri de var. Ege kıyıların da bir villada balayı tatili yapmak, Akdeniz sahillerinde balayı geçirmek, Kapadokya’da balayı için ev kiralamak veya farklı bölgelerdeki oteller arasından tercih yapmak gibi çok zengin bir seçenek havuzu var. Hangi bölgede olmak, nereyi keşfetmek, nerenin atmosferinde hayatınızın en güzel günlerini yaşamak istediğinize karar verin…

  • Kalabalıktan Uzak Balayı Tatili Tercihi Yapın!

Balayı tatili, diğer tatil seçeneklerinden farklıdır. Çocuklarla yapılan tatillerde bol aktivite aranırken, arkadaşlarla yapılan tatillerde eğlence aranır. İş yorgunluğu atmak isteyenler de tatilden konfor bekler. Ancak balayı çiftlerine özel tatillerde sessizlik, romantizm beklentisi yüksek olur. Bu nedenle hem manzaranın romantizmini yaşamak hem de gürültüden ve telaştan uzak olmak için kalabalık olmayan tatil seçenekleri tercih edilmeli. Çocuk sesleri içinde güneşlenmek ya da akşam yemeği saatinde kalabalıkla ızgara servisi kuyruğuna girmek kulağa pek de romantik gelmiyor. Bu nedenle balayına özel oteller ya da balayı için villa kiralama seçenekleri; balayı çiftleri için çok daha uygun görünüyor. 

  • Balayına Özel Konaklama Seçeneklerini Önceliklendirin!

Ülkemiz, bir turizm cenneti. Lüks oteller, ultra her şey dahil oteller, sağlık otelleri, kaplıcalar, kamplar, pansiyonlar, kiralık villa sistemleri ve kiralık yazlıklar gibi onlarca farklı seçeneği bulmak ve yüzlerce farklı konaklama firmasından hizmet almak mümkün. Ancak bu seçeneklerin çok azı, gerçekten romantik bir balayı tatili sunabiliyor. Bu nedenle odak noktası balayı tatili sunmak olan hizmetleri tercih etmek önemli. 

2. En İyi Balayı Rotaları Listesi

Balayı rotası seçerken romantizm ve konfor öncelikli olmalı. Romantizm için de manzara önemli bir unsurdur. Bu nedenle şehir manzarası yerine deniz manzarası ve doğa manzarası sunan tatil rotalarını tercihe edebilirsiniz. Ege sahilleri, Akdeniz koyları, Günel Marmara kıyılarındaki balıkçı köyleri romantik balayı tatili için en popüler adresler arasındadır. Farklılık isteyenler için Bolu ormanlarına nazır villalar, Sakarya köyleri ve Sapanca balayı villaları da güzel seçenekler olabilir. Ayrıca İstanbul’a yakın balayı villa kiralama seçenekleri arasında da Sapanca çok popüler. Kapadokya balayı tatili ise belki her mevsim tercih edilebilecek en romantik tatil rotalarından biri. 

3. Balayı Kiralık Villa Fiyatları

Balayı kiralık villa fiyatları, lokasyona göre ve vilanın özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Uyguna balayı villa kiralama seçenekleri arayışında kiralık villa fiyatlarına etki eden kriterleri bilmek, önemli bir rehber olur. Kiralık balayı villa fiyatları özelinde yapılan araştırmalar için villa kiralama fiyatlarına nelerin etki ettiğini listeleyelim:

  • Lokasyon
  • Mevsim
  • Villa özellikleri (oda sayısı / havuz / manzara / bahçe / klima / eşyalar vs)

4. Muhafazakar Balayı Tatili Seçenekleri

Muhafazakâr balayı tatili arayışında korunaklı villa bulmak önem kazanıyor. Misafirler için villanın dışarıdan görünmemesi özellikle havuz alanında özgürce güneşlenmek ve havuzu kullanmak önem kazanıyor. Korunaklı kiralık balayı villaları ya da çevreden bahçesi görünmeyen muhafazakar balayı villaları için arayışı olanlara özel çok sayıda seçenek var. Muhafazakar villa seçenekleri için Tatildekirala aradığınız konfor ve mahremiyeti sunuyor.

Hayalinizdeki Balayı Villasını Tatildekirala.com’da Bulabilirsiniz…

Tatildekirala balayı villaları kiralama konusunda geniş seçenek havuzu sunan bir sistemle çalışır. Diğer yandan başta lokasyona göre, balayı beklentisine göre, oda sayısına göre ya da tatil seçeneğine göre olmak üzere farklı ihtiyaçlara özel filtreleme seçenekleri ile aranan balayı villasını kolayca bulmayı sağlar. Sistem üzerinden aradığınızı hızlı ve kolay bir biçimde bulabilir ve fiyata göre filtreleme yaparak uygun fiyatlı balayı villası arayışına da yanıt bulabilirsiniz.

Tatildekirala kiralık villa platformu ile balayı tatili planlamak çok kolay!