Tatildekirala
Ücretsiz İlan Ver
TatildeKirala.com
TatildeKirala.com

Foça Kiralık Villa

Fırsat!

2024 fiyatı güncel ilanları göster

Tüm rezervasyonlarınız %100 para iadesi güvenceli

Foçaiçin5kiralık villa ve yazlık bulundu.

Foça Kiralık Villa

3 kişi / en az 3 gece

Ev

Foça'da Denize Sıfır, Ortak Havuzlu, 3 Kişilik, Kiralık Daire

1 Oda, 1 Banyo,

2024 Fiyatı Güncel Değil

₺4.290,00

/

Mart ayı gecelik

Güvenli Ödeme

%40'ı şimdi öde, kalanı kapıda!

Foça Villa Tatili İçin Bilmeniz Gerekenler

Foça İzmir’in kuzeyinde İzmir’e bağlı şirin ve sakin bir sahil kasabasıdır. Tarihi ve doğasıyla ilgi çeken Foça’da birçok gezilecek yer vardır ve bu yüzden de hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. İzmir şehir merkezine 70 km uzaklıkta olan Foça konumu itibariyle hem farklı bölgelerden gelen turistleri çektiği gibi İzmirlilerin de haftasonu geçirmek için tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. İster birkaç günlüğüne gelecek olun isterseniz de daha uzun süreliğine yazlık tatil yapmayı planlayın. Foça herkes için farklı imkanlar sunmaktadır. İsterseniz birkaç günlüğüne Foça'da havuzlu villa kiralayabilir isterseniz de daha uzun süreliğine yazlık villalarda tatil yapabilirsiniz. Bunun için Foça villa kiralama seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Deniz manzaralı villa kiralama seçeneklerinin bulunduğu Foça ismini Akdeniz foklarından almaktadır. Bu bilgi de bu ilçeye ayrıca bir şirinlik katmaktadır. Foça bölge halkı arasında şirinlik, sakinlik ve huzur kavramlarıyla özleşmiştir. Burada villa kiralayarak huzurlu bir tatil geçirebilir bölgedeki gezilecek yerleri gezebilirsiniz.

Foça’da gezilecek birçok turistik yer ve yapılacak aktivite vardır. Öncelikle Foça’nın Eski Foça ve Yeni Foça olarak ikiye ayrıldığını belirtmeliyiz. Eski Foça balıkçı tekneleri, eski evleri ve dar sokaklarıyla güzel ve tatlı bir yerdir. Eskiden önemli bir denizcilik kenti olan Eski Foça’da günümüzde de balıkçılık ve deniz çok önemli yer tutar. Yeni Foça’nın ise tarihi Cenevizlilere dayanır. Burası Cenevizliler döneminde ticari amaçla kurulmuştur. Eski Foça kadar turistik bir yer olmasa da yine de taş evleri, sahili ve balıkçılarıyla ilgi çeker.

Lüks konaklama imkanı da bulunan Foça villalarında ailenizle ve sevdiklerinizle keyifli zaman geçirebilir ve Foça bölgesinin turistik yerlerini dolaşabilirsiniz. Bunların içinde İyonlardan kalma tarihi anıtlar ve kalıntılar da bulunmaktadır. Büyük bir deprem sonucunda yıkılmış olan Athena Tapınağı bunlardan biridir. Foça’nın eski adı ve yerleşim yeri olan Phokaia Antik Kenti’ni de buradayken mutlaka görmelisiniz.

Özel bahçeli villanızda konaklarken gezebileceğiniz Foça’nın tarihi yerleri bununla sınırlı değildir. Günümüzde Atatürk Mahallesi’nde, Cenevizliler tarafından 11. yüzyıl civarında yapılmış olan Beş Kapılar Kalesi bunlardan biridir. Bir zamanlar Heredot Kalesi olarak da anılmış olan kale günümüzde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunmaktadır. Foça Kent Duvarları, Kybele Açık Hava Tapınağı, Şeytan Hamamı, Foça Yel Değirmenleri, Kozbeyli Köyü, Foça Antik Tiyatro ve Pers Mezar Anıtı bölgenin önemli tarihi ve turistik yerlerindendir.

Foça masmavi denizi ve cennet koylarıyla ünlüdür ve denize girebileceğiz birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapar. Yeni Foça ve Eski Foça arasında yer alan Sazlıca Koyu bunlardan biridir ve içerisinde bir kamp alanı da bulunur. Foça Halk Plajı, Foça Karakum Plajı ve Pollen Tatil Köyü Plajı da denize girebileceğiniz diğer yerler arasındadır. Mavinin her tonunu görebileceğiniz Foça koylarını mutlaka tekne turu yaparak da görmelisiniz. Böylece Foça Adaları’nın muhteşem doğalı ve berrak denizli koylarında denize girebilirsiniz. Ayrıca mitolojik değeri de olan ünlü Siren Kayalıklarını görebilirsiniz.

Ailenizle, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle keyifli bir tatil için Foça’yı ve İzmir Foça villa kiralama tercih edebilirsiniz. Evcil hayvan kabul eden villaların da bulunduğu Foça da sevimli dostlarınızla unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Dil Seçiniz...
Popüler Villa Kiralama Bölgeleri
Antalya Kiralık Villa
Popüler Villa Kiralama İlçeleri
Kurumsal

Dil Seçiniz...

Payment MethodsPayment Methods

12 aya varan taksit imkanları!

TatildeKirala.com Turizm Seyahat Acentası TÜRSAB A-10758 Belge ile Turizm Bakanlığına bağlıdır.

TatildeKirala.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları saklıdır. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından TatildeKirala.com sorumlu tutulmaz.

ETBIS