Villa Kiralama Dolandırıcılığına Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler – TatildeKirala

21 Ekim 2021

Villa Kiralama Dolandırıcılığına Karşı Almanız Gereken Önlemler

Son yıllarda villa kiralamak çok fazla popüler olmuştur. Özellikle pandemiden dolayı kişiler kalabalık ortamlara girmek istemeyip kendilerine özel villa kiralamaktadırlar. Ama maalesef bu durum dolandırıcıların dikkatini çekmiş durumda. Villa kiralamak konusunda şahısların yapması gereken en önemli konu TÜRSAB’a bağlı acenta olup olmadığını incelemekti ama maalesef dolandırıcıların TÜRSAB logosunu kopyalayarak açtıkları hayali internet sitesine başka sitelerden aldıkları resimleri kullanarak insanları dolandırdıklarını görüyoruz. Bu konu ile alakalı olarak TÜRSAB’ın Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, vatandaşlara eğer bölgede her sitede aynı fiyata olan bir villa var ise kampanya ve indirim var diye rezervasyon yaptırmaya çalışan sahte sitelere kanmayın ve kiralamayın diye uyarıyor. Tüm uyarılara rağmen devam eden dolandırma vakaları karşısında, sizde TÜRSAB’ın kendi resmi sitesine girerek acente sitesinden aldığınız üyelik numarasını karşılaştırabilirsiniz.

Özellikle bu yıl maalesef birçok insan bu tuzağa düştü kimi rezervasyon yaptırdıkları sitenin sahte olduğunu anladı kimi ise gittiği villadan içeriye giremedi. Bu gibi durumların yaşanmasını istemezsiniz değil mi? Son bir yılda kiralık villa dolandırıcılığı nın artmasının sebebi pandemiden dolayı insanların kalabalık yerlere gitmek istememesi ve daha sakin bir tatil geçirmek istemeleri olmuştur. Bundan dolayı ülkemizde de villa kiralamak oldukça popüler olmuştur.

Bir yıl boyunca tatil planı yaptığınızı hatta tatil için birikim yaptığınızı düşünün. Tüm birikiminizin dolandırıcıların eline geçmesini istemezsiniz değil mi? Elbette villa kiralamak istediğiniz zaman arama butonuna kiralık villa yazıp arama yapacaksınız ve karşınıza onlarca web sitesi çıkacak bazıları kampanya ve indirimlerden bahsedecek, muhtemelen sizin ilk yapacağınız en güzel villa fotoğrafı olan web sitelerini ziyaret etmek olacak. Özellikle bir tecrübeniz veya referansınız yok ise hangi siteden villa kiralamanız gerektiği ile alakalı endişeye kapılırsınız. Çünkü villa kiralamanın ortalama fiyatları vardır. Elbette bu fiyatlar villanın özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ama çoğu sitelerde aynı fiyatta olan bir villa bir başka sitede çok daha uygun fiyatta ise bu sizi yanıltmasın bu tarz indirimli sitelere ilk etapta güvenmemenizi öneririz. Çünkü bu gibi sitelerin çoğu maalesef dolandırıcı çıkıyorlar. Tüm bu ve bunun gibi mağduriyetler yaşamamak için sizlerde tatildekirala.com adresinden dilediğiniz villayı gönül rahatlığı ile kiralayabilirsiniz. Tatildekirala.com 3800’e yakın farklı villa seçenekleri ile misafirlerini bekliyor.

Bunun yanı sıra Villa kiralamak herhangi başka bir şey kiralamaya benzemez. Villa kiralamak ticari bir faaliyettir ve yapılacak olan her işlemin belirli yerlerden ve belirli kontrollerden, denetimlerden geçmesi gerekmektedir. Örneğin yapılacak ödemelerin, alınan hizmetlerin, firma ile yapılan sözleşmelerin, ve kiralamaya karar verilip firma ile iletişime geçildiği andan tatilin bitimine kadar olan süreçte alınan tüm hizmetlerin yapılan tüm işlemlerin kayıtlarının tutulması ve karşılıklı anlaşmaları gerekmektedir. Villa kiralama işini profesyonel ve yasalara uygun olarak yapan firmaları zaten anlarsınız bu firmalar bu konularda oldukça dikkatli davranırlar. Tatildekirala.com da bu işi profesyonel, güvenilir ve yasalara uygun yapan firmaların başında gelmektedir.

Eğer hizmet veren bir turizm şirketi ise mutlaka TÜRSAB’a üye olan bir turizm acentası olması gerekmektedir. Sizlerin de villa kiralamadan önce bakmanız ve dikkat etmeniz gereken ilk noktanın burası olduğunu yukarıda da belirttik. Eğer internetten görüp beğendiğiniz villayı kiralayan sitenin TÜRSAB’a üyeliği yoksa asla kiralamanızı önermemekteyiz. Tabi ki bu tanıdığınızın villası değilse… Genellikle villa dolandırıcıları internet sitesinde hazırladıkları muazzam sunum, indirim, görsel şov ve kampanyalar ile insanları teşvik ederek paralarını aldıktan sonra mağdur etmektedirler. Bu şekilde dolandırıcılık yapan çok fazla firma olduğu tespit edilmiştir. Dolandırıcı bu sitelerin en büyük özellikleri ise elbette TÜRSAB’a üye olmamalarıdır. Bu sebeple güvenilir villa kiralama sitesi olup olmadığı TÜRSAB Belgesi, olup olmadığı ile alakalıdır diyebiliriz. Villa kiralamak isteyen kişiler TÜRSAB.org.tr. adresine girerek acenta sitesinde gördükleri işletmenin belirttiği üyelik numarasını bu siteden kontrol edebilirler.

Güvenilir Villa Nasıl Kiralanır?

Herkes tatile gitmek ister, hatta tüm bir yıl nasıl tatil geçirmek istediğini planlar. Yılın yorgunluğunu iş stresini kısa bir süreliğine bile olsa uzakta bırakmak, keyfince dinlenmek eğlenmek yeni yerler keşfetmek ister. Tüm moralinin düzelmesine vesile olabilecek olan tatilin bir dolandırıcı tarafından zehir olması sanırım başa gelebilecek en kötü olaylardan biridir. İşte bizlerde tatildekirala.com olarak insanları bilinçlendirmek ve bu tür mağduriyet yaşamamaları için güvenilir villa nasıl kiralanır nelere dikkat etmek gerekir gibi bilgileri paylaşmak istedik.

Kimilerimiz kalabalık yerlerde tatil yapmaktan hoşlanırken kimilerimiz sakinliği ister. tatildekirala.com sizlere dilediğiniz, hayalini kurduğunuz tatil mekanlarını güvenilirliği ile sunmaktadır. Aslına bakarsanız büyük ve reklamları her yerde dönen otellerde dolandırıcılık çıkma ihtimali çok nadir hatta hiç yoktur. Ama durum villa kiralamaya gelince maalesef daha fazla temkinli olmak gerekiyor. Villa kiralama bizim ülkemizde önceleri çok fazla olmadığından dolayı son yıllarda çoğalmıştır bu sebeple çoğu villa sıfır hiç kullanılmamış olmaktadır. Eğer bir tecrübeniz yok ise ya da tavsiye üzerine gitmiyorsanız o zaman daha dikkatli olmalısınız. Kısaca toparlamak gerekirse her tatil acentasından villa kiralamak doğru değildir. Sitenin başta TÜRSAB a kayıtlı olması gerekmektedir demiştik.

Tatildekirala.com adresi villa kiralama konusunda tecrübeli, güvenilir, profesyonel ve müşteri memnuniyetleriyle doludur. Herkesin keyifli, huzurlu, konforlu ve güvenilir bir tatil geçirmesini hedefler…

Villa Kiralamak İsteyenler İçin Kritik Uyarılar!

1- Her zaman sanal kart ile işlem yapmalısınız banka havalesiyle  ödeme yapmaktan kaçınmalı kredi ya da banka kartınızı kullanmalısınız.

2- Tatil rezervasyonu yapacağınız zaman elbette bir heyecana kapılır sadece konaklama sitesine odaklanırsınız ama daha sakin kalarak mutlaka o bölgedeki diğer villaların fiyatlarına, olanaklarına ve özelliklerine bakınız. Eğer kiralamak istediğiniz villa diğer villalara nazaran çok uygun fiyatta ise bunu sorgulayın ve unutmayın ki gerçek olamayacak kadar iyi teklifler genelde gerçek olmazlar.

3- Dolandırmak için açılan sahte web siteleri, aslında mevcut olmayan lüks villaların fotoğraflarını kullanarak ve bu villaları çok indirimli fiyatlarla sunarak rezervasyon yaptırmaya çalışırlar ve depozitolarını asla geri vermezler. Doğrudan TÜRSAB üyesi olan tanınmış bir seyahat şirketi veya acentesi ile rezervasyon yaptırmalısınız. Bilmediğiniz web siteleri ve uygulamalardan uzak durun.

4- Mülk sahibi ve villa ile ilgili ayrıntılarını öğrenin sonrasında araştırma yapın Google’da arama yapabilirsiniz, yani Google haritalar hizmetinde adresi doğrulayarak sokak görünümünün özelliğini kullanabilirsiniz. Böylelikle ilanlarda ki fotoğraflar ile Google haritalarda ki sokak görüntüleri aynı mı diye karşılaştırma yaparsınız.

5- Villa kiralamak için rezervasyon yaptığınız zaman adınıza imzalamanız için rezervasyon sözleşmesi gönderilmelidir. Bu, sözleşme geçirecek tatilinizin koşullarını tüm açıklığı ile belirtir ve ayrıntıları içerir.

6- Kiralamak istediğiniz villanın fotoğraflarını google’dan arama yaptırın. Yani görsele sağ tıklayıp ‘Google içinde resim ara’ seçeneğini tıklayın. Eğer aynı villa fotoğraflarını birden fazla yerlerde farklı mülkler için kullanıldığını fark ederseniz, muhtemelen bu bir dolandırıcılıktır.