Tekne ile Gezebileceğiniz İzmir Koyları

1 Haziran 2018

Çeşme, Alaçatı, Foça, Efes derken liste uzayıp gider İzmir denilince… Boyoz, çiğdem, gevrek duyarsınız geçtiğiniz yollarında, ve tabi ki doğasıyla da kendine hayran bırakır. İzmir sokaklarını karış karış gezmek bir yana, bir de tekne ile gezmek isterseniz diye tekne ile gezebileceğiniz İzmir Koylarını derlemek istedik.

Çeşme’de Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Pırlanta Plajı

Rüzgarı eksik olmayan Pırlanta Plajına tekne ile gelirseniz sörf yapanları izleme imkanı hatta denemek isterseniz sörf yapabileceğiniz bir kıyıya yanaşmış olursunuz.

Boyalık Plajı

Rüzgar alan Çeşme plajlarından bir diğeri de Boyalık Plajı olduğu için burada da su sporları ile ilgilenenleri görebilirsiniz. Sahilde kafe, restoran seçenekleri de bolca mevcut. Akşamları da eğlence mekanları ile öne çıkıyor.

Kocakarı Plajı

Sakin bir plajda denize girmek isterseniz tekne gezinizde mola verip birkaç saatinizi geçirebileceğiniz sevimli bir plaj olan Kocakarı plajına gelebilirsiniz. Kocakarı Plajı, balık restoranlarıyla ünlü Dalyan Mahallesinde olduğunu da unutmayın.

Ildırı

Ildırı’ya kara yolu ile ulaşmak mümkün olsa da biraz meşakatli olduğu için tekne ile bu koya ulaşmanız daha iyi olacaktır. Ildırı’da Erythrai Antik Kenti bulunuyor, gezme imkanınız olursa mutlaka değerlendirin. Ayrıca, balık restoranlarıyla da ünlü olduğunu söyleyelim.

Delikli Koy – Alaçatı

Alaçatı’da sakin bir yer arayanlar için Delikli Koy harika bir seçenek olur. Delikli Koy’da yapılaşma olmadığı için doğayla baş başa kafa dinlemek, denizin tadını çıkarmak isteyenlerin seveceği bir yer olacağına eminiz.

Aya Yorgi Koyu

Eğlenceli bir koy arıyorsanız da karşınızda Aya Yorgi Koyu… Gündüz deniz keyfi, akşam konserler, etkinlikler arayışındaysanız Aya Yorgi’ye demir atıp keyfinize bakın.

Ilıca Plajı

İnce kumlu plajı ve çoğu gün çarşaf gibi denizi ile gelenleri kendine hayran bırakan Ilıca plajı, suyunun da adı üstünde ılık olması ile ünlü bir plaj. Denizi sığ olduğu için de çocukların güvenle denize girebilir.

Foça’da Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Kosova Plajı

Kalabalıktan uzakta denize girmek için tercih edebileceğiniz, tekneyle yanaşıp mola verebileceğiniz sevimli bir plaj diyebiliriz. Kosova plajında piknik yapmayı da düşünebilirsiniz.

İngiliz Burnu

Kosova plajı gibi Foça’da kalabalıktan uzakta sakin bir gün geçirmek için tekne ile uğrayabileceğiniz bir yer İngiliz Burnu. Kamp yapmak isteyenlerin de gelebileceği bir koy.

Karaburun’da Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Bodrum Koyu

Sahilde restoran, kafe bulabileceğiniz, bir yandan da kalabalıktan uzak kafa dinleyebileceğiniz Bodrum Koyu’nda tekne gezinize keyifli bir mola vermenizi öneririz.

Dolungaz Koyu

Duru denizi ve huzur veren atmosferi ile çok seveceğiniz bir koy olan Dolungaz Koyu tam bir dinlenme noktası. Gün batımında da muhteşem olduğunu söyleyelim.

Mimoza Koyu

İşletmelerin bulunduğu sahil şeridi olan Mimoza Koyu’na dalgasız denizinin tadını çıkarmak için mutlaka uğrayın. Genellikle sakin bir yer olduğu için sessizlik arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Dikili’de Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Bademli Koyu

Doğal yapısı itibariyle içe doğru çanak şeklini aldığından dalyan özelliği olan Bademli Koyu, Dikili’ye uğradığınızda rotanızda olması gereken keyifli bir koy diyebiliriz. Bademli Koyu’na geldiğinizde burada Aya Nikola Kilisesi’ni de görebilirsiniz.

Urla’da Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Altınköy Koyu

Sahilde uygun fiyatlı restoran ve tesis bulabileceğiniz şirin mi şirin, turkuaz renkli denizi ile öne çıkan Altınköy Koyu, tekne ile yanaşıp mola verebileceğiniz, huzur dolu bir yer. Belirli dönemler haricinde çok kalabalık olmadığı için sakinlik arayanlar için tekne rotalarına Altınköy Koyu’nu da eklemelerini tavsiye ederiz.