Tekne ile Gezebileceğiniz Antalya Koyları

1 Haziran 2018

Altın renkli sahilleri, şelaleleri, yaz sıcağında buz gibi akarsuları derken Antalya birçok tatil anlayışına uygun seçenekleri ile vazgeçilmez tatil merkezlerimizde ilk sıralarda yer alıyor. Antalya’yı otele tıkılıp kalmadan doya doya gezmek, keşfetmek en güzeli olduğu için tekne ile gezebileceğiniz Antalya koylarını sizler için derledik.

Kemer’de Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Ayışığı Koyu

İlk sıraya Ayışığı Koyu’nu aldık, büyüleyici dupduru denizi ile tekne gezilerinin en güzel durak noktalarından biri olduğunu mutlaka not edin. Çevresi ağaçlarla kaplı, incecik Altın sarısı kumsalı, turkuaz denizi ile tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz Kemer’in göz bebeği Ayışığı Koyu’na uğramadan geçmeyin.

Beycik Bükü Koyu

Kamp için Antalya’nın ferah koylarından biri olan Beycik Bükü, tam anlamıyla kalabalıklardan uzaklaşmak isteyenlerin gelip dinlenebileceği bir yer. Beycik Bükü’nü tekne rotanıza ekleyip, Beycik Bükü’nde dalga sesleri eşliğinde güzel bir mola vermeyi unutmayın.

Kiriş Koyu

Dalış yapmak isteyenlerin su altı güzelliklerine hayran kalacağı Kiriş Koyu var sırada. Su altı mağarası, farklı balık türleri görebileceğiniz şahane bir dalış yeri olmasının yanı sıra kayalıklara yanaşıp denizin ve çevrenin keyfini çıkarabileceğiniz tekne rotanıza olması gereken muhteşem bir mola yeri.

Kleopatra Koyu

Yeşil ve mavinin iç içe olduğu Kleopatra Koyu, doğayla baş başa kalabileceğiniz harika bir yer. Burada dağ oyularak yapılmış Kleopatra’nın silüetini de görebilirsiniz.

Alanya’da Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

İncekum

Adı üstünde incecik kumlu sahili ile ünlü İncekum plajını görmek için tekne rotanızda yer vermenizi öneririz. Tekne ile yanaştığınızda sahile yüzüp kumsalın tadını çıkarın. Ayrıca, plajda restoran, kafe seçenekleri de mevcut. Buraya karadan da ulaşım oldukça kolay fakat Alanya’da tekne turu yaparsanız rotanıza mutlaka İncekum’u da ekleyin.

Ulaş Plajı

Altın sarısı plajı ile ünlü bir diğer Alanya sahili de Ulaş Plajı. Burada deniz, kum, güneş üçlemesine ek olarak balık tutabilir, piknik yapabilir, tekne turunuzda dinlenme molası verebilirsiniz.

Damlataş Plajı

Damlataş plajı, altın renkli kumsalıyla ünlü bir diğer Alanya sahilidir. Damlataş plajına gelirseniz, Damlataş mağarasını da gezmeyi unutmayın.

Kaş’ta Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Kekova

Türkiye’de en ünlü dalış yeri olan Kekova, batık kente ev sahipliği yaptığı için Kaş’ta görülmeye değer yerler yerlerin de başında geliyor. Kekova’ya geldiğinizde denizin berraklığına da hayran kalacağınıza eminiz.

Limanağzı

Likya yolu üzerinde bulunan Limanağzı, sakinlik arayan gezginlerin çok seveceği koylardan biri. Sahilde işletmeler bulabileceğiniz Limanağzı aynı zamanda dalgasız denizi ile de yüzmeyi sevenlere hitap ediyor.

Hidayet Koyu

Kayalık yapısı ve su altı güzelliklerinden dolayı Kaş’ta dalış yapmak için gelebileceğiniz bir diğer yerlerden biri de Hidayet Koyu. Şirin bir sahili, masmavi denizi olan koy arıyorsanız Hidayet Koyu’nu da tekne rotanıza eklemelisiniz. Sahilde konaklama ve restoran seçenekleri de bulunuyor.

Çoban Koyu

Kayalıkların arasında, yapılaşmanın olmadığı, tertemiz denizi ile gelenleri büyüleyen Çoban Koyu tekne gezinizin olmazsa olmazı listesinde bulunmalı.

Büyük Çakıl Plajı

Soğuk su kaynağı olan Büyük Çakıl Plajı, denize girmek için sakin bir yer arayanların çok seveceği noktalardan biri ve beyaz çakıl taşlı bir plaja sahip. Yaz sıcaklarında soğuk su kaynağı sayesinde serinlemek isterseniz tekne rotanıza Büyük Çakıl Plajını da almayı unutmayın.

Kaputaş Plajı

Çakıl ve kum karışık sahili olan Kaputaj Plajı hiç şüphesiz ki Kaş’ın en popüler plajlarından biri. Kaputaş Plajına geldiğinizde Mavi Mağara’yı da görebilirsiniz. Denizi ara sıra dalgalı olabilse de öğlene kadar genellikle sakin diyebiliriz. Tekne gezinize bu doğa harikası plajı da mutlaka ekleyin.

Kumluca’da Tekne ile Gezebileceğiniz Koylar

Papaz Koyu

Çam ağaçlarının altında ışıl ışıl plajı ile Papaz Koyu, Antalya Kumluca’da tekne turu yaptığınızda gelip hem denizin hem de doğasının keyfini sürebileceğiniz, ailecek huzurlu vakit geçirebileceğiniz bir sahil.

Adrasan Koyu

Dalış yapmak için Antalya’da tercih edilen koylardan biri de Adrasan koyu olduğu için tekne turunda buraya gelirseniz dalış ekipmanlarınızı da yanınıza almayı unutmayın.