Senin İçin Araştırdık: Kapadokya Instagram Rehberi

5 Ağustos 2019

Kapadokya’nın Instagram’a En Çok Yakışan 9 Noktası

Kapadokya, doğanın bize armağan ettiği olağanüstü güzellikte bir oluşum olmasının yanı sıra, bildiğimiz üzere Instagram profillerine harika fotoğraflar eklemek isteyen Instagram bilgeleri için de bir cennet. Peki Instagram’da gördüğümüz o büyüleyici fotoğraflar nerede çekilir? Senin için araştırdık, bulduk. İşte Kapadokya’nın Instagram’da harika görünen 9 fotoğraf çekme noktası.

1. Sultan Cave Suites

Kapadokya’da ‘Instagrammable’ yani ‘Instagramlanabilir’ yerlerin en popüleri Sultan Cave Suites. Fotoğraflara kanıp Kapadokya manzarasına karşı kahvaltı yapacağını sakın düşünme! Instagram’da gördüğün Kapadokya manzarasına karşı duran kahvaltı masası fotoğraf çekmek için ayarlanmış bir dekor. Instagram’ı için fotoğraf çekmek isteyenler sırayla bu dekorun önüne geçip fotoğraf çekebiliyor. Şunu da ekleyelim: bu ikonik terasta fotoğraf çekilmek için otelde konaklamak gerekiyor. Hatta öyle ki, otelin terasında sadece fotoğraf çekmek için gelenleri geri göndermek üzere görevlendirilmiş personel bulunuyor.

2.Taşkonaklar Hotel

Instagram’da sıklıkla gördüğümüz bir diğer Kapadokya fotoğrafı olan eşsiz Kapadokya vadisine karşı Jakuzi kenarında kahvaltı. Bu pozu çekmek için adres Taşkonaklar Hotel. Burada da asıl kahvaltı yerinin Jakuzi kenarında olmadığını söylememize gerek yoktur herhalde. Her ne kadar kurmaca kareler olsa da, gerçekten nefes kesici göründüğünü kabul ediyoruz!

3.Galerie İkman

Antik Türk işi halıların önünde fotoğraf çekmek istersen de adres Galerie İkman. Bir zamanlar tipik bir dükkan olan bu yer, Instagram için fotoğraf çektirmeye gelenlerin akınına uğradıktan sonra, halıcıdan çok fotoğraf çekme noktasına dönüşmüş. Fotoğraf çektirmek için 50 TL gibi bir ücret ödemek gerekiyor. Drone ile fotoğraf çekeyim, profilim canlansın diyenlerdensen bunun ücreti de 50 Euro.

4.Sıcak Hava Balon Turu

Kapadokya’daki en popüler aktivite olan balon turu, Instagram severler için adeta altın madeni. Balon turunda Kapadokya’nın eşsiz yer yapısını seyrederken, Instagram için harika fotoğraflar çekeceksin. Her güzel şey gibi bunun da bir bedeli var elbette. Balon turuna katılmak için sabah saat 05:00’te uyanmak gerekiyor. Çünkü balon turu Kapadokya’da güneş doğarken yapılan bir aktivite. Balon turunun fiyatı ise kişi başı ortalama 250 Euro.

5.Göreme Açık Hava Müzesi

Instagram’dan önce hayat nasıldı görmek istersen gitmen gereken adres Göreme Açık Hava Müzesi. Binlerce yıl manastır hayatının hakim olduğu bölgede, M.S. 4. yy.da insanlar nasıl yaşamış öğrenebilirsin. Instagram için fotoğraf çekmek bedava, ama müze giriş ücreti 100 TL. Unutmadan söyleyelim, gün ortasında kalabalıklaşıyor, kimse rahatsız etmeden rahat rahat fotoğrafımı çekeyim dersen gün doğumunda gitmeni öneriyoruz.

6.Paşabağ

En ilginç ve benzersiz Peri Bacalarının bulunduğu nokta olan Paşabağ, Instagram profillerinde çok güzel duran yerlerden biri. Paşabağ’da farklı bir aktivite olarak deve üstünde tur atabilirsin. Buraya giriş ücretsiz.

7.Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi’ne Göremeden arabayla yaklaşık 10  dakikada ulaşabilirsin. Buradan görünen manzara, Kapadokya’da bulabileceğin bir diğer Instagramlanabilir nokta.

8.Aşk Vadisi

Aşk Vadisi manzarayı yukarıdan gören fotoğraflar çekmek için çok iyi bir yer. 2,5 saatlik bir doğa yürüyüşünün ardından seni selamlayan peribacaları tüm yorgunluğunu alacak. Burada tek renkli manzaraya karşı, renkli bir örtünün üzerine oturup fotoğraf çekmek oldukça popüler. Aşk Vadisi’nde bulunan nazar boncuklu ağaç, Instagram bilgelerinin tercih ettiği bir diğer fotoğraf çekme noktası.

9.Ihlara Vadisi

Yürüyerek yaklaşık 4 saatte tamamlanan Ihlara Vadisi de Instagram için gözde mekanlardan biri.