Güvenilir Villa Kiralama Sitesi Nasıl Anlaşılır? – TatildeKirala

12 Ekim 2021

Güvenilir Villa Kiralama Siteleri

Tatil her kişinin hakkı ve her kişi her yıl mutlaka bir kez tatile gitmek ister. Ancak bazılarımızın tercihi gerek kalabalık aile oluşundan gerekse mahremiyet isteğinden villa kiralayarak tatil yapmayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra villa kiralamanın sağlamış olduğu konforda son yıllarda tatil seçimlerinin trendlerinden biri haline gelmiştir. Böylece geniş bir kesimin ilgi odağı olan villa kiralama seçenekleri de dostları ile izole bir tatil anlayışı sunuyor hem de kişilere özel tatil alternatifi sağlıyor. Bu ve bunun gibi talepleri sağlayan birçok internet sitesi bulmak mevcut ama bu internet sitelerinden hangisi güvenilir ve aileniz ile sorunsuz bir tatil geçirmenizi sağlayabilir? İşte tatildekirala.com tam olarak burada devreye giriyor. Tatildekirala.com sitesi vermiş olduğu güvenilir hizmet ve Türsab üyesi bir villa kiralama sitesidir. Sizlerde villa kiralamak istediğiniz zaman mutlaka TÜRSAB üyesi villa kiralama siteleri olduğuna dikkat etmelisiniz.

TÜRSAB Üyesi Villa Kiralama Siteleri

Özellikle son yıllarda insanların çoğu tatillerini kalabalık otellerden, pansiyonlardan ziyade kiralık villalarda daha özgür daha rahat geçirmeyi tercih ediyorlar. Bu sebeple ülkemizde de son yıllarda villa kiralama oldukça popüler olmuştur. Villa kiralama hizmetini neredeyse tüm turizm firmaları, internet sitelerinin üzerinden verebilmektedirler.

Arama butonuna kiralık villa yazığınızda karşınızda onlarca web sitesi çıkacaktır. Ve eğer bir referansınız, ya da tecrübeniz yok ise hangi siteden villa kiralamanız gerektiği konusunda endişeye kapılırsınız. Çünkü maalesef çok fazla dolandırıcı var ve bunu yaşamayı kimse istemez. Yaşadığınız bir yerden çok uzaklara tatil için gidip hüsrana uğramayı kim ister ki? Bu yüzden keyifli ve konforlu villa tatili için en önemlisi doğru siteyi seçmenizdir. Tatildekirala.com her şeyden önce sizlerin güvenilir ve konforlu bir tatil geçirmenizi hedefler.

Villa kiralamak araç kiralamaya ya da herhangi başka bir şey kiralamaya benzemez villa kiralamak ticari bir faaliyet olup yapılan her işlem belirli kontrollerden ve denetimlerden geçer. Yapılan ödemeler, firma ile yapılan sözleşmeler, alınan hizmetler ve bu süreçte firma ile yapılan tüm işlemlerin kayıtlarının tutulması gerekmektedir. Villa kiralayan ve bu işlemleri yasalara uygun bir şekilde yapan firmalar bu konularda oldukça dikkatli davranmaktadırlar.

Peki villa kiralamak istediğinizde güvenilir olup olmadığını nereden anlayacağınızı bilmiyor iseniz dikkat etmeniz gereken ilk noktanın bu hizmeti veren firmanın TÜRSAB Belgesine sahip olup olmadığına bakmanız olmalıdır. Bir turizm şirketi tatil hizmetleri veriyor ise mutlaka TÜRSAB üyeliğinin olması gerekmektedir. Eğer villa kiralamak istediğiniz sitenin TÜRSAB’a üyeliği yok ise asla kiralamanız önerilmez. İndirim ve kampanyalar gibi reklamlar yaparak insanları teşvik edip mağduriyet yaşatan birçok sayıda kurumların olduğu tespit edilmiştir. Bu kurumların en büyük özellikleri ise TÜRSAB’a bir üyeliklerinin olmamasıdır. Bu durumda Güvenilir villa kiralama sitesi nasıl anlaşılır? Sorusunun cevabı olarak TÜRSAB Belgesi, olmalıdır diyebiliriz.

TatildeKirala.com TÜRSAB’a bağlı turizm acentasıdır. Ve bununla birlikte kurumsal bir şirkettir. Tatildekirala.com değerli müşterilerine kurumsal hizmet güvencesi vermektedir. Sizlerde gönül rahatlığı ile Tatildekirala.com’u tercih edebilirsiniz.

TÜRSAB Belgesi Nedir?

Bu belge, her bir seyahat acentasında bulunması gereken bir belgedir. Turizm faaliyetleri sunan işletmelerin Kültür ve Turizm Bakanlığından zorunlu kılınmış olan TÜRSAB Belgesini alma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğer bir turizm işletmesi bu belgeye sahip ise tüm faaliyetlerini yasal bir çerçevede gerçekleştiriyor demektir. TÜRSAB Belgesi, üç farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar:

A grubundaki seyahat acentaları: Tüm seyahat acentacılığı hizmeti sunan işletmelerdir.

B grubundaki seyahat acentaları: Bu kategorideki acentalar, A grubunda bulunan acentelerin turlara ait biletleri ve uluslararası biletlerini satabilmektedirler.

C grubundaki seyahat acentaları: Bu gruptaki acentalar ise sadece Türk vatandaşlarının katıldığı yurt içi turlarını organize edebilirler.

Bir turizm acentasının TÜRSAB’a kayıtlı olup olmadığını öğrenmek ise oldukça kolaydır. Çünkü seyahat acentaları ve tur şirketleri TÜRSAB belge numaralarını kendilerine ait web sitelerinde paylaşmaktadırlar. Paylaşılan bu numarayı TÜRSAB’ın kendi internet sitesinden sorguladığınız zaman  firmanın yasal varlığını görebilirsiniz. Sorgulama yaptığınız zaman karşınıza acentanın adı, telefonu gibi bilgileri çıkacaktır.

Sigorta Güvencesi

Tatildekirala.com müşterilerinin tüm rezervasyonlarında %100 Para İadesi Axa Sigorta Güvencesi ile sağlanmaktadır. Axa Sigorta Güvenceli, ve Rezervasyon garantisi Kapsamında poliçeniz sizlere tam koruma sağlamaktadır.

Villa kiralama yapan firmaların her birinin mutlaka TÜRSAB Belgesi olması gerekmektedir. Yani bir firma eğer TÜRSAB Belgesi alamamış ise bu firma asla güvenilir değildir. Bu sebeple web sitesinde TÜRSAB üyelik numarası ve belge numarasını paylaşmamış olan hiçbir firmadan kesinlikle villa kiralamanız tavsiye edilmez. Eğer tereddütte kalırsanız paylaşılan bu numarayı TÜRSAB’ın resmi internet sitesinden mutlaka sorgulamanız gerekir. Günümüzde, villa kiralama faaliyetinde bulunduğunu iddia eden ve farklı sitelerden villaların görsellerini alarak hazırladıkları gerçekmiş gibi internet siteleri aracılığı ile insanları mağdur eden çok fazla kişi ve kurum bulunmaktadır. İnsanlar senede bir kere tatile gidebilmek için tüm yıl çalışıp çabalıyorlar belki de çalıştıkları süre boyunca birikim yaparak ailesi ve arkadaşları ile güzel bir villada keyifli bir tatilin planını yapıp hayaller kuruyor ve maalesef bu gibi yasa dışı siteler yüzünden mağdur oluyorlar. Ancak bizler bilinçli bireyler olarak bu tarz dolandırıcılara prim vermemek adına daha dikkatli ve bilinçli yaklaşarak belki de tamamen bu dolandırıcıların ortadan kalkmasını sağlayabiliriz.

Villa kiralamadan önce bakmanız gereken ilk şey TÜRSAB üyeliği ve belgesi olup olmadığıdır. Sonrasında hayalinizdeki villayı seçmeye başlayabilirsiniz. Örneğin TÜRSAB üyesi villa kiralama sitelerine girdiğinizde mutlaka TÜRSAB’ın logosu ile karşılaşırsınız. Sonrasında bakmanız gereken şey ise sitenin TÜRSAB’ta ki üye numarasıdır. Bu numarayı alıp TÜRSAB’ın internet sitesinde de sorgulattığınız zaman artık emin olabilir gönül rahatlığı ile aileniz ve sevdikleriniz ile planladığınız tatil için villa kiralayabilirsiniz.

TatildeKirala.com Turizm Seyahat Acentası olarak TÜRSAB A-10758 Belge ile Turizm Bakanlığı’na bağlı bir kurumsal firmadır.

Güvenilir Villa Kiralama Sitesi Nasıl Anlaşılır?

Aslında herkesin amacı ve isteği tek. Yani keyifli ve güvenilir bir tatil geçirmek yılın yorgunluğunu atmak ve iş stresinden belirli bir zaman olsa bile uzaklaşmak. Bazılarımız eğlence mekanlar olan, kalabalık ve yeni arkadaşlıklar edinebileceği büyük hotellerde tatilini sürdürmek ister ki; tatildekirala.com adresinden dilediğiniz tatil mekanlarını inceleyebilirsiniz. Bazılarımız da gerek kalabalık aile oluşundan gerekse daha sakin ve kendine özel olmasını istediği villalarda tatilini yapmak ister. Aslına bakarsanız büyük ve tanınmış otellerde dolandırıcılık çıkma ihtimali çok fazla insan sirkülasyonu olduğundan ve uzun yıllardır hizmet verdiklerinden dolayı pek görünmüyor. Ancak villa kiralama da daha temkinli ve dikkatli olunması gerektiği aşikar. Villa kiralama son yıllarda trend olduğu için bazı villalara ilk siz gitmiş bile olabiliyorsunuz. Bu durumda eğer bir tavsiye ve tecrübeniz yok ise ekstra dikkat gerektirir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere her internet sitesi üzerinden villa kiralamak doğru değildir. Villa kiralayacağınız sitenin en önemli özelliğinin TÜRSAB a kayıtlı olması gerektiğidir demiştik. Bunun yanı sıra birde fiyat karşılaştırması yaparak sitenin güvenilir olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Yani eğer villa kiralama fiyatları diğer sitelere göre oldukça uygun ise bu tarz sitelere çok f azla güvenmemenizi öneririz.

Tatildekirala.com adresi villa kiralama konusunda güvenilir ve müşteri memnuniyetleri ile dolu bir sitedir. Herkesin keyifli, konforlu ve güvenilir bir tatil geçirmesini hedefler…

Tatilde Kirala müşterilerine seyahat sektöründe neredeyse hiç bir firmada görülmemiş bir kolaylık sağlıyor: 9 ay taksit imkanı! Hangi evi kiralarsanız kiralayın ve fiyatı ne olursa olsun TatildeKirala.com‘da tatilinizi taksitlendirebilirsiniz.