Elektronik Müzik Severlerin Buluşacağı Avrupa Festivalleri

1 Haziran 2018

Avrupa’nın dört bir yanında elektronik müzik yankılanmaya hazırlanırken, bu yaz biletler tükenmeden yakalayabileceğin festivalleri bulduk.

Tomorrowland

Tabi ki Tomorrowland ilk sırada geliyor. Bu yıl Belçika Boom’da 20-22 & 27-29 Temmuz’da gerçekleşecek olan festivalde Armin van Buuren, Martin Garrix, Axwell Λ Ingrosso, Carl Cox öne çıkıyor.

Awakenings Festival

30 Haziran – 1 Temmuz arasında Hollanda’da gerçekleşecek olan Awakenings Festival, Ben Klock, Adam Beyer, Carl Cox, Nina Kraviz isimleriyle öne çıkıyor.

Sónar Festival

14-16 Temmuz tarihlerinde Barselona’da Gorillaz, LCD Soundsystem, Diplo isimleriyle müzikseverleri karşılayacak olan Sonar Festival izleyenlere deneysel elektronik müzik keyfi yaşatacak.

Dimensions / Outlook

29 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde Dimensions, 5-9 Eylül tarihlerinde de Outlook festivalleri Hırvatistan Pula’da gerçekleşecek. Avrupa’da önde gelen elektronik müzik festivali olan Outlook ve Dimensions bu yıl da en iyileri ağırlamaya hazırlanıyor. Öne çıkan isimler arasında Kraftwerk, Ben UFO, Nina Kraviz / J Hus, Andy C, Bonobo bulunuyor.

Ultra Europe

6 – 8 Temmuz tarihlerinde Hırvatistan Split’te gerçekleşecek olan Ultra Europe Festivalinde Armin van Buuren, Eric Prydz, Marshmello, Axwell Λ Ingrosso sahne alacak. Ultra Europe Festivali, 2013 yılındaki ilk organizasyonun ardından yıllar içinde 75’den fazla ülkeden yüzbinlerce elektronik müzik tutkununu ağırlayarak en başarılı festivaller arasında yerini sağlamlaştırdı.

Boomtown

9-12 Ağustos tarihlerinde İngiltere Winchester’da düzenlenecek Boomtown festivalinin bu yıl katılımcıları arasında Gorillaz, Die Antwoord, Limp Bizkit bulunuyor.

EXIT Adventure

12-15 Temmuz tarihlerinde Sırbistan’da yapılması planlanan EXIT Adventure Festivali bu yıl aralarında David Guetta’nın da olduğu güçlü kadrosuyla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival’in öne çıkan isimleri arasında Grace Jones, Martin Garrix, Migos bulunuyor.

Sonus Festival

19- 23 Ağustos tarihlerinde Hırvatistan Nolvalja’da gerçekleşecek Sonus Festival bu yıl Adam Beyer, Ricardo Villalobos, Maceo Plex, Marco Carola isimlerini ağırlıyor.

Creamfields

20 yıl önce başlayan Creamfields Festivali, İngiltere’nin en büyük elektronik dans müzik festivali olarak bu yıl da 23- 26 Ağustos tarihlerinde İngiltere Daresbury’de gerçekleşecek. Öne çıkan isimler arasında Carl Cox, Eric Prydz, Tiësto, Axwell Λ Ingrosso bulunuyor.

Bu yaza damga vuracak festivallerden gitmek istediğini yapmak için hızlı olman gerekiyor, biletler tükenmeden planlarını yapmayı unutma.