Bungalov Kiralık Ev Fiyatları & Bungalov Tatili

11 Kasım 2021

Doğayla Mükemmel Uyum: Bungalov Evleri

Bungalov evleri kolay inşa edilmiş tek katlı ve genellikle ahşaptan yapılmış ev türleridir. Bungalov evlerinin tarihi on dokuzuncu yüzyıla dayanmaktadır. Hindistan’da ilk olarak inşa edilen evler günümüzde dinlenme evleri olarak hizmet vermektedir. Bungalov evlerinin çoğunluğu doğal malzemelerden yapılmakla birlikte ekolojik yapılarından dolayı doğanın içerisinde mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Ülkemizde bu evleri tatil konutları olarak kullanıyor olsak da başka ülkelerde normal konut olarak kullananlar mevcut.

Genelde ahşaptan yapılan bungalovların dış cephesini bulunduğu yerin coğrafi konum belirler. Bu evlerin yapımında fıçı tahtası, odun, sedir taşı, ahşap, taşlar, tuğla gibi malzemeler kullanılır. Basit bir mimari tasarımı, minimal dekorasyonu, doğal yapısı ile bilinen bungalov evleri alçak eğimli üçgen bir çatı ile inşa edilmektedir. Bu özelliği bungalov evlerin ortak özelliğidir diyebiliriz.

Yani şöyle toparlamak gerekirse; bungalov evler için orman bölgelerinde olan ve ağaçlarının altında ve arasında olan, harika bir doğa eşliğinde insanlara huzur veren ahşap evlere bungalov ev denir diyebiliriz. İnsanların iş stresinden ve şehrin kalabalığından uzaklaşıp kafa dinleyebileceği çiftler veya çekirdek aileler için ideal bir konaklama seçeneğidir.

Bungalov Evlerin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Ahşap bungalov evlerin birçok avantajı bulunmaktadır. Ev içerisinde oksijen, hava sirkülasyonunun olmasından dolayı ahşap bungalov evlerin romatizma, koah, astım gibi birçok hastalığı önlediğini bilmekteyiz. Aynı zamanda bungalov evler betonarme evlere nazaran daha az maliyetli ve de daha uzun ömürlü evlerdir. Bunun yanı sıra yapımı daha hızlı daha kolay ve taşınabilir oldukları için oldukça fazla tercih edilmektedirler. Bungalov evler ile ilgili bir püf nokta bilgisi verecek olursak bungalov evlerde ilaçlı ve de kurutulmuş ahşap kullanılmasının çok daha doğru olacağını söyleyebiliriz.

Bungalov Evleri Fiyatları

Elbette her şeyin fiyatı özelliklerine ve boyuna göre değişkenlik gösterdiği gibi bungalov evlerinde fiyatları m2’si, konumu, kullanılacak ahşap malzemeleri, pencere ölçüleri ve kullanılacak diğer tesisat ve dekorasyon malzemelerine göre değişiklik gösterebilir. Bu farklılıkları göz önünde bulundurarak bungalov evleri fiyatlarına 30 – 60 bin civarı diyebiliriz. Bu fiyatlar tüm özelliklere göre değişkenlik gösterebilir.

Bungalov evler kişinin sakince huzur dolu ve doğa ile iç içe birkaç gün geçirebileceği yapılara sahiptirler. Orman ve çevresine konumlandırılmış bu yapılar ülkemizde tatil amaçlı kullanılmaktadır. Bungalov evleri tatil denildiği zaman genelde sonbahar ve kış mevsimi akla gelir ama yazın ortasında da bahar ayında da bungalov evlerinde rahatlıkla tatilinizi yapabilirsiniz.  Yoğun bir iş temposu ile geçirmiş olduğunuz koca seneyi,  kaliteli ve güzel bir tatil ile ödüllendirmek isterseniz kesinlikle bungalov otel doğru seçim olur. Yılda en az bir kere tatile gitmek günümüz çalışma standartlarında neredeyse zorunlu bir hal almıştır. Genelde tatil denildiği zaman akıllara otel, deniz, güneşlenmek eğlenmek gelir ama huzurlu ve sakin bir tatil arayışı içindeyseniz bungalov evlerinde tatil tam aradığınız şey. Bungalov evlerinde tatil kalabalık ve gürültülü ortamlardan, hava kirliliğinden uzak durmak sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmek demek. Bungalov evlerinde tatil yaptığınızda ciddi anlamda em psikolojik olarak hem de fiziken daha dinç, dinlenmiş, sakinlemiş bir kişi olarak geri dönersiniz.  Tabiatın insanlara sunduğu nefis ağaç, çiçek, toprak yani orman kokusunun her an sizinle olduğunu düşünün böyle bir ortamda kim sağlıksız kalabilir ki? Özellikle de solunum yolu rahatsızlığı olanlar için vazgeçemedikleri bir merkez olacaktır.

Bungalov Otel

İsterseniz tabiatın içinde yürüyüşler yapın, isterseniz tur hizmeti ile çevreyi gezintiye çıkın Bungalov evler her şartta sizleri memnun edecek bir otel hizmetidir. Herhangi bir otelden alacağınız hizmetten ilgi ve alakayı buralarda da almanız mümkündür. Doğa ile iç içe yaşam imkanı sunan Bungalov evler diğer büyük otellere göre fiyatları da uygun olan konaklama merkezleridir. Bungalov evler için rezervasyon yaptırmanız oldukça kolaydır. Bungalov evleri fiyatları bulunduğu konumdan bungalov evin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Geceliği 400 tl olan bungalov ev bulmanızda mümkün geceliği 2000 tl olan bungalov ev bulmanız da mümkün. Seçim tamamen sizlerin beklentilerinize ve bungalovun özelliklerine bağlıdır.

Öyle ki günümüzde giderek popülerleşen bungalov evleri diye bir kavram var. Ve tatile gitmek isteyen kişileri Bungalov tatili mi yoksa 5 yıldızlı otel tatili mi gibi ikilemde bırakacak kadar cazibeli. Maalesef tatile çıkmak her meslek grubu için her zaman pek te mümkün olan bir durum değil bu yüzden kişiler tatile çıkmadan önce gidecekleri yerin gerçek anlamda onları memnun etmesini ve hayallerinde ki tatili geçirmek istemektedirler. Öncelikle şunu söylemek isterim ki tatil anlayışı herkes için aynı değil bu yüzden kişilik yapınız kulağa tuhaf gelebilir ama Bungalov tatili için çok önemli. Peki bu sorunun cevabını biliyor musunuz? Bu soruya cevap verebilmeniz için önce iç dünyanızda kısacık bir gezintiye çıkmanız gerekebilir. Yani sizin istediğiniz tatilde kalabalık ortamlar mı, yoksa yalnız kalarak sessizliğin tadını çıkarmak mı? Açıkçası eğer yorucu bir iş hayatınız var ise ve gün içerisinde çok fazla gürültüye maruz kalıyor iseniz kendinizi yenilemek ve iyice dinlenmiş olarak hayatınıza devam edebilmek için bungalov evde tatil yapmak tam da en doğru tercih olabilir. Ya da tam tersi kalabalıktan, müzikten, sesten hoşlanıyor bu durum sizi canlı tutuyorsa bungalov da kesinlikle canınız sıkılır çünkü bungalov oteller sakinlik, dinginlik ve de huzur içerir. Çalışanların da bu denli sakin, sabırlı ve ilgili olmasının sebeplerinin başında böyle huzur dolu bir çalışma ortamı olmasıdır.

Bungalov evlerinin ormanlık alanlarda ve doğa ile iç içe olmasının vermiş olduğu bir diğer avantaj da sağlıklı beslenmedir. Böyle bir konaklama tesisinde ev yapımı ekmekten tutunda taze yumurtasına, yeşilliğine, kahvaltılık ürünlerine ve hatta balığına kadar hepsi günlük ve de taze olmaktadır. Okuyunca bile bir an önce gitmek istediniz öyle değil mi? Sizler de Tatildekirala.com adresinden size uygun bungalov evi bulup keyifli ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Bungalov evlerin bulunduğu konaklama tesisleri belirli sayılarda olduğu için çok fazla kalabalık olmadığından dolayı tesisin çalışanları da misafirlere karşı daha ilgili ve alakalı olmaktadırlar. Bungalov evlerinde tatil yapmak için herhangi bir mevsimin özelliği yoktur. Bungalovlar her mevsim ayrı güzeldir ve her mevsimi sizi doğanın harika görüntüsüne, temizliğine, gerçekliğine götürür. Kışı ayrı yazı ayrı baharları ayrı güzel olan bungalov evlerde tatil yapmak huzur arayanlar için en doğru seçimdir. Özellikle kış aylarında sadece hafta sonu için bile çok fazla kişi bungalov evlerine giderek haftanın yorgunluğunu atmaktadırlar.

Güzel bir manzaraya karşı kahvenizi yudumlamak, kitabınızı okumak, belki camlardan süzülen yağmur damlalarını izleyerek sakinleşmek, sessizliğin içinde ki kendiniz ile iç yolculuğunuza çıkarak kendinizi keşfetmek ve ruhunuzu beslemek için kesinlikle bungalov evlerinde tatil yapmanızı tavsiye ederiz.