Balıkesir Cunda Adası’nda Ne Nerede Yenir?

1 Haziran 2018

Denize her türlü doymak için Cunda’ya geldiyseniz size bolca deniz mahsulleri menüsü olan mekanlar önermek istedik. Ayvalık tostunu da unutmadık bu arada. İşte Balıkesir Cunda’ya geldiğinizde ne nerede yenir önerilerimiz…

Cunda’da Kahvaltı 🥘

Hacıoğlu Aşkın Tost Evi

Ayvalık Cunda’ya gelip de Ayvalık tostu yemeden olmaz işte bu yüzden kahvaltıya Ayvalık tostu öneriyoruz. Günün diğer öğünlerinde balık ve diğer yerel lezzetlere yer kalsın diye sabah Ayvalık tostu ve çay ikilisi güzel olur. 1989’dan bu yana hizmet veren Hacıoğlu Aşkın Tost Evi, Cunda’da sevilen adreslerden olduğu için baş köşeye aldık kendilerini.

Taş Kahve

Cunda’nın malum 150 yıllık kahvehanesi namıyla Taş Kahve, Sakızlı Kahvesinin yanı sıra kahvaltıda da sevilen mekanlardan biri. Kalabalık olacağını göze alırsanız kahvaltı için tercih edebileceğiniz keyifli bir mekan.

Cunda’da Öğlen Yemeği 🥗

Lal Girit Mutfağı

Cunda’ya gelmişken Girit lezzetlerini de denemeden olmaz. Lal Girit Mutfağı, öğlen ve akşam yemeklerinde zengin menüsüyle sizi karşılayacak keyif dolu bir restoran. Balık çeşitleri, mezeleri, Girit mutfağına özgü sebze yemekleriyle yöresel yemekleri denemek isteyenler için iyi bir tercih olur.

Uno Restoran

Pizza, makarna, deniz mahsulleri seçenekleri için Uno Restoran’ı tavsiye ediyoruz. Pizzaları meşhur, kendilerine özgü pizza çeşitleri sunuyorlar.

Cunda’da Akşam Yemeği 🍲

Yakamoz Restoran

Deniz ürünleri ile zengin menüsü olan Cunda Yakamoz, akşam yemekleri için çok sevilen mekanlardan birisi. Güveçte ahtapotunu mutlaka deneyin.

Son Vapur Cunda

Kalabalıktan uzakta akşam yemeği için güzel bir yer arıyorsanız Son Vapur Cunda restoranı seveceğinizi düşünüyoruz. Deniz mahsulleri, mezeleri şahane.

Cunda adasında sevdiğiniz mekanları bizimle yorumda paylaşmayı unutmayın.