Alaçatı’da Ne Nerede Yenir?

1 Haziran 2018

Çeşme’nin şirin mahallesi Alaçatı son yıllarda popüler tatil merkezlerinden biri haline gelmeyi başardı. Tarihi taş evleri, zevkle tasarlanmış mekanları ve tabi ki rüzgar sörfü sevenlerin buluşma noktası ile Alaçatı, gelenlere keyifli tatil için birçok seçenek sunuyor. Bu şirin mahallede önünüze bolca seçenek çıkacak ama biz de kahvaltı, öğle ve akşam yemeği için bir derleme yapmak istedik.

Alaçatı’da Ne Nerede Yenir?

Kahvaltı

Katre Kahvaltı

Alaçatı’da dolu dolu bir kahvaltı yapmak için kulaktan kulağa namı yayılan güzel mekan Katre Kahvaltı aklınızda bulunsun. Ev yapımı Karadut reçelinden, pişisinden tatmadan Çeşme’den dönmeyin deriz.

Zeytinaltı

Fiyat ve lezzet ikilisinden tam puan alan Zeytinaltı, Alaçatı’nın yüksek fiyatlı mekanlarına kıyasla daha uygun fiyatlarıyla sevilen kahvaltı mekanlarından bir diğeri. Adı üstünde Zeytin ağaçlarının gölgesinde, kuş sesleri eşliğinde kahvaltı yapabileceğiniz huzur dolu bir ortam desek yerinde olur.

Öğle Yemeği

Deniz Pide Alaçatı

Bir diğer fiyat ve lezzet sınavından başarıyla geçen mekan var sırada. Alaçatı’da öğlen yemeği için çorba, salata, pide, lahmacun yemek isterseniz mutlaka gelmenizi tavsiye ederiz.

Köşekahve

Alaçatı’ya özgü tarihi taş evlerini yansıtan dokusuyla sizi karşılayan Köşekahve, öğle yemeği ve ardından sakızlı kahve içmek için şirin mi şirin mekanlardan biri. Alaçatı’nın popüler işletmelerinden olduğu için kalabalık olabileceğini de hatırlatalım.

Akşam Yemeği

Kabak Çiçeği

Alaçatı’ya kadar gelip yerel lezzetlerden tatmadan gitmek olmaz. Kabak Çiçeği restoran size tam da Ege mutfağından harika seçenekler sunuyor. Ev yemekleri bulabileceğiniz, uygun fiyata lezzetli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz bir restoran. İzmir’e gelmişken kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi, zeytinyağlı fasulye tatmadan dönmeyin.

Enginarre

Akşam yemeği için bir diğer alternatif için önerimiz Enginarre. Ege mutfağından aradığınızı bulabileceğiniz, keyifli bir akşam geçirebileceğiniz Enginarre’de Enginarlı pilavı mutlaka deneyin.

Alaçatı tatilinizde şimdiden size keyifli, huzur dolu, ve bol eğlenceli zamanlar diliyoruz. Önerdiğimiz mekanlara giderseniz, ve yeni yerler keşfederseniz bizimle de yorumlarda paylaşmayı unutmayın.