2000 TL’nin Altına 1 Hafta Tatil Nasıl Yapılır? | 5 Maddede En Net Cevap

3 Temmuz 2019

Yaz mevsimi geldiğinde pek çok tatilci Türkiye’nin cennet kıyılarına akın eder. Sosyal medya paylaşımlarının tavan yaptığı, yıllık izinlerin hiç düşünülmeden harcandığı bu tatillerde genelde çok yüksek bütçelerin harcandığı düşünülür. Size çok önemli bir sır verelim, aslında uygun fiyata da ne eğlencenizden ne de yemeğinizden ödün vermeden mükemmel ama ucuza bir tatil yapabilirsiniz. İşte 5 maddede 1 hafta 2000 TL’ye Türkiye’nin cennet kıyıları Bodrum,  Fethiye ve Antalya‘yı fethetmenin yolu…

1. Ulaşım Ne Kadara Mal Olur?

Tatilin ilk adımı ulaşım ile başlayabiliriz bütçemizi oluşturmaya. Bodrum, Fethiye ve Antalya ulaşım seçeneklerinin çok fazla olduğu 3 tatil bölgemizden işte bütçe önerilerimiz:

Bodrum: İstanbul ve Ankara’dan 700 km 8 saat uzaklıkta. İstanbul ve Ankara’dan Bodrum’a günde 10’u aşkın otobüs seferi bulunuyor. Bir otobüs bileti ortalama 120 TL. Uçak ile gitmek isterseniz de Milas havalimanına ortalama 150 TL’ye çok rahat bir uçak bileti bulabilirsiniz. Havalimanından şehre ulaşım içinse Havaş otobüsleri bulunuyor. 17,5 TL’ye 45 dakikada çok rahat şehre ulaşabilirsiniz.

Antalya: İstanbul’dan 693 km 8 saat ve Ankara’dan 486 km 6 saat uzaklıkta. İstanbul ve Ankara’dan Antalya’ya günde 10’u aşkın otobüs seferi bulunuyor. Bir otobüs bileti ortalama 100 TL. Uçak ile gitmek isterseniz de Antalya havalimanına ortalama 120 TL’ye çok rahat bir uçak bileti bulabilirsiniz. Havalimanından şehre ulaşım içinse belediye otobüsleri bulunuyor. 5 TL’ye çok rahat şehre ulaşabilirsiniz.

Fethiye: İstanbul’dan 774 km 9 saat ve Ankara’dan 615 km 7 saat uzaklıkta. İstanbul ve Ankara’dan Fethiye’ye günde 10’u aşkın otobüs seferi bulunuyor. Bir otobüs bileti ortalama 130 TL. Uçak ile gitmek isterseniz de Dalaman havalimanına ortalama 140 TL’ye çok rahat bir uçak bileti bulabilirsiniz. Havalimanından şehre ulaşım içinse Havaş otobüsleri bulunuyor. 17,5 TL’ye 60 dakikada çok rahat şehre ulaşabilirsiniz.

Özetle;

Ort. Gidiş Dönüş Uçak Biletleri: 270 TL

Ort. Gidiş Dönüş Otobüs Biletleri: 230 TL

Ort. Havalimanından Ulaşım: 14 TL

Ort. 1 Hafta Şehir İçi Ulaşım: 50 TL

Ortalama Toplam: 315 TL

Fiyatlara göz atmak isterseniz uçak biletleri için buraya, otobüs biletleri içinse buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2. Nerede Konaklamalı?

Bir tatilin temel yapıtaşı, bütçede en çok göz korkutan kalem konaklamaya geldi sıra. Merak etmeyin, ucuz olacak diye size tabiki kötü bir yer önermiyoruz. Uygun fiyata da çok kaliteli tatil yapabilirsiniz. İşte önerilerimiz:

Bodrum: Hem uygun fiyatlı hem de sizi bir çok tatil masrafından kurtaracak şahane bir Bodrum konaklama önerisi: Bodrum’da Denize 150 Metre Mesafede, 1+1 Bahçe Katı Daire

Önerdiğimiz bu ev denize sıfır, kendi beach’i ve havuzu olan güvenlikli bir tesiste yer alıyor. Hem deniz manzaralı, hem kendi plajı olan hem de havuzu olan bir ev Bodrum’da ne kadardır diye merak ettiğinizi görüyoruz. Kişi başı bu ev 1 hafta 990 TL’ye geliyor. Tabi bu arada beach ve havuz masraflarını da ücretsiz hale getirmiş oluyorsunuz. Bodrum gibi pahalı bir yer için bulunmaz bir fırsat olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Fethiye: Sizi beach, havuz ve aynı zamanda kahvaltı masrafından kurtaracak bir diğer kaliteli ve uygun fiyatlı konaklama önerisi ise:  Fethiyede Denize Yürüme Mesafesinde, Havuzlu, Konforlu Daire

Önerdiğimiz bu ev denize ve plaja 200 metre mesafede ve havuzu olan güvenlikli bir tesiste yer alıyor. Hem deniz manzaralı ve havuzlu, hem plaja 5 dk mesafede ve saunası olan hem de kahvaltı dahil Fethiye’de bu ev kişi başı 1 hafta 926 TL’ye geliyor. Tabi bu arada beach, havuz ve kahvaltı masraflarını da ücretsiz hale getirmiş oluyorsunuz. Üstüne saunaya giderek kendinizi şımartabilirsiniz.

Antalya: Hem merkezi konumda hem de havuzlu ve plaja 5 dk:  Antalya Konyaaltı’nda Özel Tasarımlı, Lüks 1+1

Konyaaltı’nda olan bu ev, özel tasarımlı lüks bir tatil evi. Kendi havuzu olan, plaja 5 dk yürüme mesafesinde ve tüm ihtiyaçlarınızı yürüyerek halledebileceğiniz merkezi bir konuma sahip olan bu ev sizi havuz, beach ve şehir içi ulaşım masraflarından kurtarıyor. Kişi başı 1 haftalık fiyatı ise inanılmaz, sadece 347 TL!

Ortalama Toplam: 755 TL

Farklı konaklama seçeneklerine de bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

3. Yemek Yiyelim Ama Cüzdanımızı da Masaya Bırakmayalım

Bodrum, Antalya, Fethiye: Bodrum denince kafanızda 20 TL’ye satılan suların, tanesi 50 TL olan lahmacunların canlandığını biliyoruz. Şehir efsanesi haline gelmiş bu ön yargıyı kırmanın tam zamanı. Bodrum’da ya da Antalya ve Fethiye’de yeme-içme sandığın kadar pahalı değil, tabi işini biliyorsan. Ev kiralamayı önerdiğimiz için size yeme-içme içinde uygun bir yol öneriyoruz. Mutfak araç-gereci tam donanımlı olan bu evlerde kahvaltını ve akşam yemeğini kendin yapabilirsin. Hatta Fethiye’de önerdiğimiz kahvaltısı ücrete dahil bir evdi!

1 haftalık kişi başı ortalama market masrafı: 300 TL

1 haftalık uygun fiyatlı restoranda yemek: 210 TL

Ortalama Toplam: 510 TL

Uygun fiyatlı restoranların tamamına ulaşabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Oralara Kadar Gitmişiz Gezmeden mi Dönelim

O kadar gelmişizi buralara kadar gezmeden aktivite yapmadan dönülür mü diyorsan çok haklısın! Belki biraz pahalı olabilir ama eğer hayatında 1 kere yaşayabileceğin deneyimler, aktiviteler yapmak istiyorsan işte sana önerilerimiz:

Bodrum: Bodrum koylarıyla ve masmavi deniziyle meşhur. Bu yüzden en popüler etkinliklerden biri tekne turu. Bodrum’da herşey dahil günlük tekne turu:  125 TL

Antalya: Türkiye’de en fazla Mavi Bayrak Antalya’da ve en önemlisi Kemer’de bulunmaktadır.Kemer bölgesi berrak turkuaz rengi denizi, flora ve faunası ve bir çoğuna sadece denizden tekneyle ulaşılabilen koylarıyla mükemmel dalış ve eğitim olanakları sunmaktadır. Kemer’de dalış turu: 110 TL

Fethiye: Fethiye’de en popüler etkinlik yamaç paraşütü kuşkusuz. Hayatınızda 1 kere yaşayabileceğiniz unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor. Ölüdeniz’de yamaç paraşütü 2019 itibariyle: 450 TL

Ortalama Toplam: 230 TL

5. Herşeyden Ödün Veririm Eğlenceden Vazgeçemem

Bodrum, Antalya, Fethiye: Tatildesin ve haliyle birazda eğlenceye vakit ayırmak istiyorsun. Kıyı bölgelerde eğlence mekanlarında kişi başı ortalama 180 TL’ye alkollü yeme-içme dahil eğlenebilirsin.

Ortalama Toplam: 180 TL

TEBRİKLER! TOPLAM 1 HAFTA KİŞİ BAŞI TATİL MALİYETİ: 1990 TL